Facebook Google+ Twitter

Simon Ammann najlepszy w pierwszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni!

Simon Ammann po skokach na odległość 139 i 133 metry pokonał rywali i wygrał inauguracyjny konkurs 62. edycji Turnieju Czterech Skoczni. Tym razem w czołówce zabrakło Polaków.

Simon Ammann / Fot. EPA/GRZEGORZ MOMOTTuż za Ammannem z 4 punktami straty uplasował się Anders Bardal (133 i 133,5 m), a na trzecim stopniu podium ex aequo stanęli Thomas Diethart i Peter Prevc. Austriak skoczył 139 i 134,5 m, zaś Słoweniec był w pierwszym skoku o pół metra lepszy, a z kolei w drugiej serii wylądował o 50 cm bliżej.

Niewiele do podium, bo tylko pół punktu, brakło Thomasowi Morgensternowi. Szósty był weteran skoków - Noriaki Kasai.

Najlepszy z Polaków był Kamil Stoch, który po słabej pierwszej próbie (124 m) poprawił się w drugiej (130 m) i awansował z 28. na 13. pozycję. Znakomity skok w dzisiejszym konkursie oddał Klemens Murańka. Polak pofrunął najdalej - aż 141 metrów i był 8. na półmetku zawodów. W kolejnym skoku niestety lądował dużo bliżej - na 121,5. metrze i ostatecznie uplasował się tuż za Stochem.

Punkty zdobyli wszyscy nasi reprezentanci. Jan Ziobro był 17., Piotr Żyła 24., a Krzysztof Biegun z Maciejem Kotem zajęli odpowiednio 27. i 28. pozycję.

Kolejnym przystankiem turnieju jest Garmisch-Partenkirchen, gdzie odbędzie się konkurs noworoczny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.