Facebook Google+ Twitter

Sinead O'Connor w Warszawie. Za darmo

Już jutro, na scenie przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie wystąpi słynna Irlandka - Sinead O'Connor. Jej koncert rozpocznie się punktualnie o 21, a wstęp jest darmowy!

Sinead dała w zeszłym roku koncert w Poznaniu. / Fot. Michał WalkowiakTwarda, niepokorna wokalistka o niebieskich oczach jest uwielbiana przez jednych i znienawidzona przez drugich.Oprócz Van Morrisona, U2, Boomtown Rats z Bobem Geldofem, The Cranberries czy The Frames jest jedną z niewielu irlandzkich twórców, którym udało się wybić do rangi gwiazd światowego formatu. Sinead zalicza się do nich z pewnością - zapewne dzięki talentowi i buntowniczej naturze.

Niepokorna i utalentowana

Tak mówią właśnie o Sinead nie tylko Irlandczycy. Znana ze znakomitego głosu, emocjonalnych tekstów wokalistka na początku swej kariery stała się głosem pokolenia buntowników. Jej debiutancki album z 1987 roku"The Lion and The Cobra", zyskał status złotej płyty już w pierwszym tygodniu sprzedaży.W 1990 roku stała się międzynarodową gwiazdą dzięki utworowi "Nothing Compares 2 U", który dotarł do pierwszych miejsc list przebojów w 17 krajach.

Karierze wokalistki towarzyszyły przez wiele lat kontrowersyjne zachowania na koncertach. W 1992 roku amerykańska stacja CBS musiała wstrzymać nadawanie relacji z koncertu, w czasie którego Irlandka podarła zdjęcie Jana Pawła II na znak protestu przeciwko tuszowaniu przez Watykan molestowania dzieci przez irlandzkich księży. Do tej pory CBS nie udostępnia nikomu tych nagrań, a sama Sinead mówi, że było to dość niefortunne wystąpienie, choć w słusznej sprawie.

Gwiazda dawnych lat?

W ostatnich latach wiadomości z jej życia nie goszczą już na okładkach gazet, sam blask O'Connor także przygasł.Osiem lat temu oświadczyła nawet, że rezygnuje ze swojej scenicznej działalności, nie tylko z powodu złej formy artystycznej, ale i "duchowej". Jak twierdzi sama piosenkarka, nie jest już tą samą osobą, co na początku kariery. Stara się przede wszystkim skoncentrować na komponowaniu i pisaniu niszowych tekstów. Nowo wydane płyty nie są promowane, nie przeszkadza to jednak piosenkarce w znajdowaniu rzesz odbiorców.

Koncert w Warszawie

Sinead O’Connor w trakcie warszawskiego koncertu nie ograniczy się do zaprezentowania utworów z najnowszego krążka "Theology", zaśpiewa także swoje największe przeboje. Jej koncert planowany jest na ponad 90 minut. Odbędzie się w ramach piątej edycji Miejskiej Strefy Kultury, organizowanej przez miasto. Będzie to pierwszy koncert Sinead O'Connor w Warszawie. Jego koszty pokrywa samorząd. Ile koncert kosztował podatników? Nikt nam na to pytanie jeszcze nie udzielił odpowiedzi.

Program koncertu:
1. Emperors
2. Stretched
3. Thief
4. Lambs Book Of Life
5. Never Get Old
6. Beautiful
7. Vineyard
8. 3 Babies
9. Solomon
10.Nothing Compares 2U
11. Thank You
12. John I Love You
13. In This Heart
14. Fire On Babylon
15. Last Day
16. Black Boys On Mopeds
17. Mandinka

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dziwny tytuł, tak jak by za darmo wszystko było ekstra :>

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.05.2008 19:45

Sinead O'Connor? Nawet jakby mi dopłacali, to bym nie poszedł.
ps. praktykantka W24, a pisze "warszawa". Ot, ciekawostka...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.