Facebook Google+ Twitter

Sinfonia Varsovia będzie miała swoją siedzibę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-24 17:31

Orkiestra Sinfonia Varsovia po 25 latach istnienia będzie miała swoją siedzibę. Znajdzie ją w zabytkowym kompleksie budynków przy ulicy Grochowskiej 272, gdzie dotąd mieścił się Instytut Weterynarii SGGW. Na zakup budynków i przylegającego do nich terenu miasto zapłaciło 15,65 mln zł.

Dyrektor orkiestry Sinfonia Varsovia Janusz Marynowski już wie, że siedzibą orkiestry będzie budynek główny. W parku będzie też scena letnia i to tam odbęda się 13 i 14 czerwca pierwsze koncerty Sinfonii Varsovii.

Własną siedzibę Sinfonia Varsovia otrzymała od miasta w przeddzień 25 rocznicy pierwszego oficjalnego koncertu orkiestry, który odbył się 27 kwietnia 1984 roku pod dyrekcją Yehudi Menuhina. W byłym obiekcie Instytutu Weterynarii władze Warszawy zamierzają w przyszłości także stworzyć Europejskie Centrum Muzyki.

Jak mówi Janusz Marynowski - o konkretnych planach będzie można mówić dopiero po remoncie kompleksu. Koncerty jubileuszowe zaplanowano na wrzesień w ramach Festiwalu Sinfonia Varsovia swojemu miastu. Tymczasem orkiestra wyjeżdża na tournee do Japonii.

Zabytkowy kompleks budynków przy ulicy Grochowskiej 272, gdzie dotąd mieścił się Instytut Weterynarii SGGW został wzniesiony według projektu rosyjskiego architekta Władimira Nikołajewicza Pokrowskiego.

W bezpośrednim sąsiedztwie funkcjonowało targowisko bydła i trzody chlewnej zlokalizowane pomiędzy obecnymi ulicami Weterynaryjną i Podskarbińską. Decyzja o powstaniu uczelni wiązała się natomiast z rozwojem przemysłu mięsnego w mieście i koniecznością zwiększonej kontroli sanitarnej.

Wolnostojące budynki, utrzymane są w eklektycznej stylistyce (na wzór kazańskiego Instytutu Weterynaryjnego). Najstarsze budynki powstały w latach 1899-1900.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.