Facebook Google+ Twitter

Singiel także na swoim

Ministerstwo Infrastruktury rozszerzy katalog osób, które będą mogły skorzystać z programu "Rodzina na swoim". Pomoc będzie przysługiwała osobom samotnym.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Zazamcze_blok_schodkowy.JPGJuż za pół roku osoby samotne będą mogły ubiegać się o pomoc rządu w spłacie kredytów mieszkaniowych. Taką informację na antenie TVN CNBC Bussiness podał wiceminister infrastruktury, Piotr Styczeń.

Dotychczasowo o wsparcie finansowe mogły starać się małżeństwa i osoby samotnie wychowujące dzieci. Warunkiem pomocy jest posiadanie mieszkania, którego metraż wynosi maksymalnie 75 m. kw. (140 m. kw. dla domu). Wymagane jest, aby jego koszt nie przekraczał limitu wskazanego przez ministerstwo.

Zgodnie z zapowiedzią wiceministra Stycznia, wielkość mieszkania singla nie może być większa niż 50 m. kw., wliczając w to 30-35 m. kw. powierzchni użytkowej. Konieczne jest, aby było to pierwsze mieszkanie ubiegającego się o rządową pomoc. Celem tego zaostrzenia jest unikniecie sytuacji, w której aplikant planuje zmienić obecne mieszkanie na lepsze.

Źródło: TVN24

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.