Facebook Google+ Twitter

Singularity - zabawy z czasem i walka z mutantami

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2010-07-15 15:29

Samotny komandos, bardzo dużo przeciwników i tajemnicza rękawica pozwalająca na manipulowanie czasem. Tak w skrócie prezentuje się Singularity. Warto zagrać?

Więcej gier i recenzji znajdziesz zawsze na giernik.pl

"Pisarz jest inżynierem ludzkiej duszy"
Akcja gry rozgrywa się na Katordze 12 - fikcyjnej radzieckiej wyspie, na której w latach 50-tych ZSRR prowadziło badania nad nieznanym wcześniej pierwiastkiem E-99. Po niewyjaśnionej i zatuszowanej katastrofie, ośrodek badawczy zostaje opuszczony. Ponad 50 lat później amerykański satelita zostaje uszkodzony poprzez impuls wysłany z wyspy, co skutkuje wysłaniem przez USA grupy komandosów w celu zbadania terenu. Szybko okazuje się, że tajemniczy pierwiastek posiada niezwykłe właściwości, a broń tworzona na jego bazie ma ogromną siłę - pozwala między innymi na manipulację czasem.  / Fot. materiały prasowe

To z kolei, pozwoliło scenarzystom na umieszczenie fabuły na dwóch płaszczyznach czasowych - w roku 2010 oraz latach 50. ubiegłego wieku. Niestety, takie rozwiązanie spowodowało, że opowiadana historia w wielu miejscach staje się nielogiczna. Często - nawet ogromne zmiany w przeszłości, powodują tylko kosmetyczne różnice w czasach teraźniejszych. Na szczęście, poza tymi nieścisłościami, fabuła jest przyzwoita i całkiem ciekawa, jak na grę z gatunku strzelanin. Dodatkowym atutem są także 3 możliwe zakończenia. Mimo to, żadnych zapierających dech w piersiach zwrotów akcji, błyskotliwych dialogów, czy skomplikowanych osobowościowo postaci tu nie znajdziemy.

"Wolność to właściwie rozumiana konieczność."
Czym więc gra miała przyciągnąć graczy? Przede wszystkim "bajeranckimi" możliwościami technologii UMC opartej na E-99. Pozwala ona na postarzanie i odmładzanie obiektów, telekinezę, czy spowolnienie czasu. Te umiejętności świetnie uzupełniają standardową broń, której używamy w walce - pozwalają np. na postarzenie (czyli de facto zniszczenie) zasłony wroga i rzucenie w niego beczką z substancją łatwopalną.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.