Facebook Google+ Twitter

Sinice zniknęły. Trójmiejskie kąpieliska znów czynne

Od 10 lipca można się już kąpać na wszystkich trójmiejskich kąpieliskach, które były zamknięte z powodu pojawienia się sinic. Teraz największym życzeniem plażowiczów pozostanie słoneczna pogoda.

Sinice zniknęły. Trójmiejskie kąpieliska znów czynne / Fot. PAP/Adam WarżawaJak donosi portal Trojmiasto.pl, od dziś plażowicze znów mogą kąpać się na nadmorskich plażach. 6 lipca zamknięto niektóre miejsca, m.in. w Gdyni, Sopocie, gdańskim Jelitkowie czy Brzeźnie. Powodem były sinice, której pojawiły się w wodzie.

Woda robi się coraz czystsza, a zielony kolor, który odstraszał plażowiczów zapewne niebawem całkowicie zniknie. Serwis podaje, że powodem pojawienia się sinic były bezwietrzne upały, a w ich zniknięciu pomogły... burze oraz silne wiatry, które w ostatnich dniach pojawiały się bardzo często.

Poza kąpieliskami w Gdyni, Sopocie, Jelitkowie i Brzeźnie nadal można kąpać się na gdańskich Stogach oraz Wyspie Sobieszewskiej, gdzie sytuacja już wcześniej była dużo lepsza.

Sinice są to organizmy, które mogą powodować u człowieka podrażnienia skóry, zapalenie spojówek lub nawet - w przypadku połknięcia wody - problemy z układem pokarmowym.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.