Facebook Google+ Twitter

Siódma edycja festiwalu ''Lalka też człowiek'' startuje 14 listopada

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-08-29 12:47

Znamy już datę jedynego w Polsce festiwalu teatru lalek dla dorosłych. ''Lalka też człowiek'' odbędzie się w dniach 14-20 listopada 2012 roku.

To jedyna w Polsce okazja, żeby przekonać się, że teatr lalek to także wybitna sztuka, a nie tylko rozrywka dla najmłodszych. Z roku na rok festiwal przyciąga nie tylko coraz większą liczbę publiczności, ale przede wszystkim grupy teatralne z coraz bardziej odległych zakątków świata. Pośród ponad dwustu zgłoszeń nadesłanych na tegoroczną edycję znalazły się m.in. spektakle z Iranu i Kanady. Te, które zobaczymy na festiwalu reprezentują aktualne dokonania teatru lalek i pozwalają na zapoznanie się z najciekawszymi wydarzeniami artystycznymi z tej dziedziny. Jak co roku międzynarodowe jury przyzna nagrody o łącznej wartości 40 tys. złotych m.in. dla najlepszego aktora, najlepszego spektaklu, czy za kreatywność.

Festiwal ''Lalka Też Człowiek'' powstał w 2006 roku, by zerwać ze stereotypem, że widz dorosły nie ma czego szukać w teatrze lalek. Ta dziedzina rozwijała się bowiem równolegle z teatrem żywego aktora, a jej korzeni należy szukać w starożytności. Dziecko jako odbiorca tego rodzaju sztuki pojawiło się dopiero w połowie XIX wieku. Organizatorzy wydarzenia od siedmiu lat udowadniają, że animacja i teatr lalek są pełnoprawnym językiem sztuki filmu i teatru.

Festiwalowi towarzyszy szereg innych wydarzeń, m.in. pokazy filmów animowanych, wystawy oraz warsztaty. Spektakle i wystawy będzie można oglądać w Instytucie Teatralnym oraz w sali ''Laboratorium'' Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Projekcje filmów oraz warsztaty będą odbywały się m.in. w Domu Kultury Kadr, Domu Kultury Włochy oraz klubokawiarniach Tarabuk i Ukryte miasto.

Wstęp na festiwalowe wydarzenia jest bezpłatny, obowiązuje rezerwacja miejsc.

VII Międzynarodowy Festiwal Teatru Lalek i Animacji Filmowych dla Dorosłych ''Lalka Też Człowiek'', 14-20 listopada, Warszawa, www.lalkatezczlowiek.eu, www.facebook.com/lalkatezczlowiek

Kontakt dla mediów:
Katarzyna Grabowska
tel. 505 062 049
e-mail: k.grabowska@businessandculture.pl
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.