Facebook Google+ Twitter

Siódma eliminacja RMŚ - Rajd Sardynii z polskim rodzynkiem

Rajd Sardynii, rozgrywany na należącej do Włoch wyspie, zaczyna serię dwóch imprez rozgrywanych w basenie Morza Śródziemnego.

Michał Kościuszko i Maciej Szczepaniak w Renault Clio Super 1600 / Fot. Materiały prasowe zespołu Ready&GoWłoska eliminacja jest siódmą eliminacją do Rajdowych Mistrzostw Świata oraz trzecią rundą cyklu JRC (Junior Rally Championship), w której kierowcy startują samochodami S1600, z napędem na przednią oś.

Całość rozegrana zostanie na dziewięciu szutrowych próbach, z których każda będzie przejeżdżana dwukrotnie. Łącznie daje to osiemnaście odcinków specjalnych o długości 342,86 km. Oficjalny start rajdu zaplanowano na 20.00 w czwartek, zaś od 8.00 do 12.00 odbędzie się odcinek testowy.

Piątkowy etap jest najdłuższy, kierowcy pokonają ponad 154 km oesowych, a do pierwszego odcinka zawodnicy wystartują o 9.43. W sobotę trasa jest minimalnie krótsza, a start pierwszego oesu zaplanowano na 9.25. Niedzielne (start o 7.55) zmagania są najkrótsze, co prawda tak jak przez dwa poprzednie dni mamy 6 prób, ale najdłuższa z nich liczy zaledwie 10.6 km. Na metę pierwsza załoga wjedzie o 14.30.

Na Sardynii rywalizować będzie 85 załóg. Czołówka - czyli kierowcy startujący w zespołach fabrycznych - jak zwykle będzie starała się przegonić Sebastiena Loeba. Rajd jest trzecią rundą JRC, w której startuje polska załoga, Michał Kościuszko i Maciej Szczepaniak w Renault Clio Super 1600.

- Rajd Sardynii jest dla nas drugim startem w tym sezonie w Mistrzostwach Świata. W ubiegłym roku kręte i wąskie szutrowe trasy Sardynii były dla mnie bardzo przyjazne, więc mam nadzieję, że i tym razem będzie się nam jechało bardzo dobrze. Mamy dwa dni na regulaminowe zapoznanie się z trasą rajdu, a od piątku zaczynamy walczyć o jak najlepsze czasy. Mam nadzieję, że nie zabraknie również Polaków kibicujących nam na trasach - powiedział Michał Kościuszko.

Pełną listę zgłoszeń można znaleźć na stronie rajdu www.rallyitaliasardegna.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.