Siódme zwycięstwo z rzędu: Mecz AZS Poznań - Pogoń Prudnik

Pogoń Prudnik nie bez problemów pokonała dziesiątą drużynę ligi - AZS Poznań - 98:89. Była to siódma z rzędu wygrana prudniczan, którzy umocnili się w czołówce II ligi.

Maciej Lepczyński - aktualny lider prudniczan, rozegrał świetne spotkanie, lecz musiał opuścić boisko na początku IV kwarty za pięć przewinień. / Fot. Mateusz BireckiPrudniczanie bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie. Już po trzech minutach prowadzili 10:4, a skuteczna obrona strefowa nie pozwoliła gospodarzom rozwinąć skrzydeł. Jednak w połowie kwarty w prudnickiej drużynie coś się załamało. Niepotrzebne straty i faule doprowadziły w efekcie do wyniku 24:20 dla AZS-u po pierwszej odsłonie meczu. Druga ćwiartka spotkania w dalszym ciągu opiewała w niepotrzebne faule drużyny gości. W efekcie czego po pierwszej połowie dwóch podstawowych zawodników prudniczan - Maciej Lepczyński i Wojciech Rogacewicz - mieli po cztery faule.

Wielka gonitwa

Bartosz Trytek był najlepszym zawodnikiem w IV kwarcie wśród prudniczan i to dzięki niemu Pogoń zwyciężyła. / Fot. Mateusz BireckiTrzecia kwarta to prawdziwy majstersztyk w wykonaniu Pogoni Prudnik. Po połowie tej części meczu goście przegrywali już 59:50 kiedy to Maciej Lepczyński i Bartosz Trytek urządzili festiwal rzutów za trzy dochodząc poznaniaków na 59:62. Pod koniec tej kwarty obie drużyny walczyły punkt za punkt. Po trzech odsłonach wygrywali jeszcze gospodarze 68:67. Niestety w tej kwarcie za pięć fauli boisko musieli opuścić Wojciech Rogacewicz i Maciej Lepczyński. Czwartą kwartę goście rozpoczęli koncertowo. W ciągu pięciu minut wypracowali sobie siedmiopunktową przewagę, której już nie oddali do końca. Ostatecznie goście z Prudnika wygrali po bardzo trudnym spotkaniu w Poznaniu 98:89.

Umacniają się w czołówce

Prudnik zwyciężając w Poznaniu umocnił się na trzecim miejscu w tabeli mając 32 punkty na swoim koncie i 2 punkty przewagi nad kolejnym zespołem. Rywal zza miedzy - AZS Opole dziś przegrał siódme spotkanie z rzędu. Tym razem ich pogromcą byli liderzy z Jeleniej Góry, zwyciężając w Opolu 67:68.

AZS Poznań - Pogoń Prudnik 89:98 (24:20, 23:21, 20:27, 22:30)
Punkty dla Pogoni zdobywali: Tarasewicz 22, Lepczyński 16 (2), Łakis M. 15 (2), Jankowski 13 (1), Trytek 12 (1), Kłuś 10 (2), Rogacewicz 6 (1), Tracz 2, Żelasko 2, Franek i Czapla 0.