Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10205 miejsce

"Siostra Faustyna. Biografia świętej". Ewa K. Czaczkowska o mistyczce

Książka Ewy K. Czaczkowskiej jest biografią św. siostry Faustyny Kowalskiej. Opowiada o życiu mistyczki naszych czasów. Pisanie książki o Faustynie i jej drodze do świętości zajęło autorce dwa lata.

Książka Ewy K. Czaczkowskiej jest biografią św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Opowiada o życiu mistyczki naszych czasów. Jej droga do świętości i napisanie o niej książki, była dwuletnią pracą autorki.Okładka książki "Siostra Faustyna. Biografia Świętej"- Ewy Czaczkowskiej / Fot. Okładka książkiSiostra Faustyna Kowalska przechodziła w klasztornej wspólnocie wiele upokorzeń.

Oskarżano ja o fantazjowanie, histerię. Przeszłą także badania psychiatryczne na polecenie przełożonych i ówczesnego spowiednika s. Faustyny- ks. Sopoćki.
Była prostą, pełną pokory zakonnnicą.

Jednak to właśnie ona została wybrana, przez samego Jezusa na sekretarkę Bożego Miłosierdzia.

To niepojęte, że zwyczajna zakonnica rozmawia z samym Jezusem.
"Przygotujesz świat na ostateczne przyjście moje "- powiedział Jezus s. Faustynie, aczkolwiek nie ułatwiał wykonania wielkiej misji.

I publiczna prezentacja rękopisu Dzienniczka św. Faustyny


Jak miała tego dokonać, bedąc za murami klasztoru, czy szpitalnym łożku? Cierpienia s. Faustyny, były nie tylko duchowe- jak np. odrzucenie od Pana Boga, ale także fizyczne. Siostra Faustyna zachorowała na gruzlicę, zaraz po wstąpieniu do Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

"W mistycznych wizjach widziała i piekło, i swoją kanonizację. Kościół długo nie potrafił docenić wagi jej przesłania. Kult Bożego Miłosierdzia rozprzestrzenił się jednak na cały świat tak jak chciał tego Jezus."- czytamy http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3270,tytul,Siostra%20Faustyna.%20Biografia%20%C5%9Awi%C4%99tej?gclid=CMvz88qNo68CFQdG3wodV1myXw-

Ewa K. Czaczkowska jest dziennikarką i historykiem.Książka "Siostra Faustyna. Biografia Świętej", jest jedyną tego typu biografią największej polskiej Świętej.
"Autorka odkrywa nieznane fakty z życia Siostry Faustyny i ujawnia tajemnice rozwoju kultu Miłosierdzia Bożego Miłosierdzia."http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3270,tytul,Siostra%20Faustyna.%20Biografia%20%C5%9Awi%C4%99tej?gclid=CMvz88qNo68CFQdG3wodV1myXw-

Co mówią inni na temat książki Ewy K. Czaczkowskiej?kard. Stanisław Dziwisz:
"Niech ta książka stanie się lekturą wszystkich, którzy kochają Kościół" http://www.diecezja.pl/pl/wydarzenia/3292-kard-dziwisz-s-faustyna-jest-darem-boym-dla-naszych-czasow

bp Jan Zając, kustosz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach powiedział,: że" książka Ewy Czaczkowskiej przekazuje prawdę o tym, w jaki sposób s. Faustyna przekazywała orędzie światu. Siostra została znakomicie ukazana w kontekście historycznym, wierzę, że ta książka dotrze do ludzi, którzy do tej pory sceptycznie patrzyli na orędzie głoszone przez nią"http://www.diecezja.pl/pl/wydarzenia/3292-kard-dziwisz-s-faustyna-jest-darem-boym-dla-naszych-czasow

Kard. Kazimierz Nycz :
"Ważnych świętych trzeba przybliżać ludziom na wiele sposobów. Jest istotne by czynić to w sposób interesujący współczesnego człowieka, językiem trafiającym do czytelnika, a równocześnie prezentującym głębię duchowości świętego. Wszystkie te warunki spełnia książka pani Ewy Czaczkowskiej o Świętej Siostrze Faustynie."

Kard. Franciszek Macharski:
"Kim jesteś, Faustyno? Ta biografia jest odpowiedzią! Autorka szukała jej z nieznużonym przejęciem przez kilka lat. A my też dajmy świadectwo Świętej Faustyny od Jezusa Miłosiernego."

S. Maria Elżbieta Siepak ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia-
Rzecznik Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia- zakonu świętej Faustyny Kowalskiej , a także zakonnica związana ze Stowarzyszeniem Apostołów Bożego Miłosierdzia- "Faustinum"
.
"Książka Ewy K. Czaczkowskiej jest moim zdaniem najlepszą biografią św. Siostry Faustyny Kowalskiej. (...) Ta fascynująca lektura oparta na źródłach i napisana pięknym językiem nie tylko przybliża życie i misję jednej z największych mistyczek w historii Kościoła, ale ukazuje także niezwykłe przestrzenie wspólnoty życia z Bogiem (...)."

Ks. prof. Jan Machniak, Rektor Międzynarodowej Akademii Bożego Miłosierdzia.
”Autorka z dziennikarską pasją przygląda się życiu apostołki Bożego Miłosierdzia (...) Pokazuje wewnętrzny dramat zakonnicy, nie zawsze rozumianej przez przełożone zakonne, i jej wielką determinację w rozpoznawaniu woli Bożej i przekazywaniu jej światu. Podkreśla jej wielką miłość do Kościoła i pragnienie kochania Chrystusa za wszelką cenę.”
http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3270,tytul,Siostra%20Faustyna.%20Biografia%20%C5%9Awi%C4%99tej?gclid=CMvz88qNo68CFQdG3wodV1myXwWybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Życiorys Faustyny jest coraz bardziej fantastyczny. A prawda jest taka, że skończyła 3 klasy szkoły podstawowej i nigdy nie czytała Biblii.

Faustynie rzekomo objawiał się Jezus w różnych okolicznościach. Ktoś się jej być może objawiał, ale na jakiej podstawie uznawała, że to był Jezus, to już inna sprawa. Jej wizje są sprzeczne z przesłaniem Biblii.

Pan Jezus rzekomo objawił się jej na potańcówce w restauracji, potem na firance ...
Potem miała kolejną wizję, w której otrzymała od Jezusa polecenie namalowania obrazu podpisanego słowami: „Obiecuję, że dusza, która będzie czcić ten obraz, nie zginie”.

Dwadzieścia lat po śmierci Faustyny najwyższa instancja doktrynalna Kościoła rzymskokatolickiego, watykańska Kongregacja Świętego Oficjum, wydaje dekret stwierdzający, że przeżycia siostry Faustyny nie mają źródła nadprzyrodzonego i że należy wycofać modlitwy i obrazki pochodzące z tych rzekomych objawień.

Dwadzieścia lat później, to same Oficjum w roku 1978, za sprawą JP2 rozpoczyna się proces odrzucenia dekretów tegoż Oficjum następnie proces beatyfikacji i kanonizacji Faustyny.

Jaką więc wartość mają oświadczenia Watykańskiej Kongregacji Świętego Oficjum, że jedne [nieomylne] Oficjum odrzuca dekrety poprzedniego?

Więcej:
Miłosierdzie Boże według Faustyny i Jana Pawła II
link

Komentarz został ukrytyrozwiń
Karolina
  • Karolina
  • 09.04.2012 18:32

Ciekawe ..Bardzo chętnie przeczytam tę książkę ...Pozdrawiam:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.