Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

855 miejsce

Siostra Maria Ancilla Miąsik odeszła do domu Ojca

16 maja br. po długotrwałej walce z chorobą nowotworową, w wieku 57 lat zmarła s. Maria Ancilla, Ewa Miąsik z klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

S. Ancilla / Fot. SkanKim była Siostra Ancilla
Siostra M. Ancilla przez wiele lat swego życia zakonnego posługiwała wielu pielgrzymom i apostołom Bożego Miłosierdzia w Polsce i poza granicami kraju, głosząc prelekcje i prowadzączdjęc korespozdjęciandencję w kilku językach. Przez 31 lat służyła w klasztorze Jezusowi Miłosiernemu i ludziom.

Też tym "zagubionym" na drogach, gdzie nie było Pana Boga. Siostra Ancilla nie rezygnowała z walki o życie żadnego narkomana. Była zaprzyjażniona z ośrodkiem dla uzależnionych "Formacja" i często bywała na spotkaniach z leczącymi się tam narkomanami. Tej przyjaźni nie rozłączyła nawet śmierć s. Ancilli.
Zawsze będą pamiętać, że modliła się o powrót do ich normalnego życia, a ona na zawsze została "Siostrą od narkomanów". Bardzo mocno przeżyli śmierć "ich Siostry".
Życiorys Siostry Ancilli
Ewa Miąsik urodziła się w Rzeszowie 11 marca 1958 r. w rodzinie urzędniczej Eugeniusza i ZKrakowskie Łagiewnikiofii z d. Sikora. Miała troje rodzeństwa - siostrę i dwóch braci. Ukończyła filologię romańską na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz rok teologii w Instytucie Katolickim w Paryżu. Na początku pracowała jako nauczycielka języka francuskiego w Jarosławiu, potem w Niższym Seminarium Duchownym Polonii w Paryżu.

Powołanie
20 stycznia 1984 roku wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Krakowie. Podczas obłóczyn otrzymała imię s. Maria Ancilla - służebnica. Bardzo się z tego cieszyła, ponieważ już od dziecka miała wielkie nabożeństwo do Matki Bożej. W okresie pięcioletniego junioratu uzupełniła wykształcenie potrzebne do apostolatu, kończąc trzyletnie studium katechetyczne przy Kurii Metropolitalnej w Warszawie.

Później rozpoczęła pracę w Postulacji Siostry Faustyny w Krakowie. Była również wychowawczynią dzieci w Częstochowie, Derdach i Wrocławiu, katechetką w Gdańsku oraz przez 7 miesięcy posługiwała w Centrum Duchowości Miłosierdzia w Rzymie.

Od sierpnia 1995 roku s. M. Ancilla przebywała w Krakowie. Tu posługiwała wielu pielgrzymom i apostołom Bożego Miłosierdzia w stowarzyszeniu „Faustinum”. Prowadziła również kronikę domową i przygotowywała opracowania dotyczące historii domu krakowskiego im. Teresy Potockiej. Pełna humoru pisała liczne scenariusze okolicznościowe na rekreacje wspólnotowe oraz w miarę możliwości zdrowotnych wyjeżdżała na Kongresy Miłosierdzia Bożego do Francji.

Czas choroby
Od 2002 roku walczyła z chorobą nowotworową i wieloma innymi dolegliwościami.
Mimo ciężkiej choroby prawie do ostatnich dni swego życia prowadziła liczną korespondencję zagraniczną oraz tłumaczyła teksty na język francuski, hiszpański i włoski na stronę internetową:www.faustyna.pl.

Pogrzeb śp. Siostry Ancilli Miąsik. Eucharystii przewodniczył bp Jan Zając. / Fot. SkanOdeszła do domu Ojca
Siostra Maria Ancilla odeszła do domu Ojca 16 maja br. - w wigilię uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego i święto patrona Polski św. Andrzeja Boboli.

Pogrzeb S. Ancilli w Łagiewnikach / Fot. SkanPogrzeb odbył się 19 maja o godzinie 10:30 w kaplicy z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Siostry Faustyny. Eucharystii przewodniczył bp Jan Zając. Obok księży, sióstr, przyjaciół i innych osób świeckich, uczestniczyła w niej także rodzina zmarłej s. Ancilii i przedstawiciele parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Rzeszowie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.