Facebook Google+ Twitter

Siostra zakonna znęcała się nad niepełnosprawną dziewczynką

Siostra z Domu Pomocy Społecznej w Studzienicznej biła po twarzy i szarpała za włosy niepełnosprawną dziewczynkę, swoją podopieczną. Sytuację zarejestrował przypadkowy świadek. Sprawę nagłośniły media, a zakonnica została usunięta ze stanowiska.

 / Fot. screen- Siostra już nie pracuje w tym domu, została przeniesiona w inne miejsce. Traktuję to jako incydent - powiedział w rozmowie z TVN24 starosta augustowski Franciszek Wiśniewski.

Dom Pomocy Społecznej w Studzienicznej opiekuje się 50 niepełnosprawnych dzieci. Placówkę prowadzi Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi.

Źródło: TVN24

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (98):

Sortuj komentarze:

 • Autor usunął profil
 • 21.10.2009 13:41

Wszystko jet okey, lecz nie potrzebnie temat pedofilii pojawił sie, jeśli do tego przypadku tam nie doszło. Ale gdyby był uchwycony kontekst ukrywanego zła(traktowanie wychowanków)i instytucjach społecznych i w tych kierowanych przez siostry zakonne-no to inaczej bym na to spojrzał i może wtedy mialbym bardziej zbliżoną opinię do większości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Witoldzie, wiem, że opisane przypadki wydarzyły się teraz, ale sprawcy dorastali czasach PRL-u i są ich "produktem". Na razie zrobiliśmy maleńki krok do przodu polegający na tym, że pisze się i mówi o tym, co dawniej ukrywano ze względów propagandowych.
Jeśli prześledzisz posty, to zauważysz, że temat pedofilii pojawił się tu w kontekście ukrywania zła czynionego przez osoby duchowne. Oczywiście nie można porównywać zbrodni pedofilii z tym, co zrobiła siostra zakonna, ale postępowanie jej przełożonej jest niedopuszczalne. Pogrąża i siebie, i te nieszczęsna siostrę, której powinna pomóc w inny sposób, bo być może rzeczywiście nie nadaje się do takiej pracy albo wykonuje ją zbyt długo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

uwazam ,ze to moze byc częsciowo prawda to co się w takich domu opieki ,poniewaz widzałem takie rzeczy które wg moich przezyciach nie powinno się wydarzych , a pozatym dziecko chore nie ma prawo głosu wobech panstwa itp , a czy stawiają dobre komentarze po stronie zakomnic , to proponuje zeby zamienił się w człowieka uposledzoniego i znalałz w takich domach opieki , i wtedy byc się przekonał jak jest naprawdę

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 20.10.2009 14:50

Oczywiście

Rodzicie powinni dochodzić swego i domagać się wyjaśnienia całej sprawy, z wyciągnięciem prawnych konsekwencji (pisałem już o tym), ale tez wysłuchać Drugiej strony

Temu dziecku należy się pełna ochrona.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 20.10.2009 14:39

Marto

To nie było w PRL-u, lecz to Nasza rzeczywistość korporacyjno-technologiczna i w niej te straszne przypadki...

Jeśli odczytałaś jakieś porównanie, no to tak to odczytałaś.

Artykuł autorki jest krótki w treści. Jest siostra , skarcone dziecko no i przedstawiciel władz lokalnych. Nic nie ma w artykule o księdzach pedofilach. Po co to napomknięcie o raporcie Ryana, po co reportaż Mary Rafter "Państwo strachu"


Jak sie pojawi taki artykuł o molestowaniu (i molestuje władza państwowa i kościelna) to te linki będą uzasadnione.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Witoldzie, te straszne przypadki, o których piszesz, to w dużym stopniu efekt długoletniego milczenia na ten temat - wszak w idealnym PRL-u takie rzeczy nie mogły się dziać... Czy mamy dalej iść ta drogą? Czy rodzice dalej mają odstępować od oskarżeń w poczuciu bezsilności?
I nie porównuj, proszę, klapsa otrzymanego przez nieznośnego chłopca, który miał świadomość, że postępuje niewłaściwie, do szarpania i bicia po twarzy upośledzonego dziecka.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 20.10.2009 13:47

Oczywistych faktów nie da sie tłumaczyć dobrowolnie. To zdarzenie miało miejsce i ono jest smutne. Nie przyłączę sie tylko do chóru, któremu ręce opadają. Mam własne zdanie o tym zdarzeniu.

A z tą reakcją czasami jest różnie - i jest ona jak najbardziej usprawiedliwiona, czasami intstrumentalna i sterowana.

Wobec tej siostry bijącej-mówie nie, a wobec podanych przykładów prawdziwej męki tych dzieciaków - wyć się chce. Tu jest prawdziwe wołanie o pomstę.

A ta liczba mnoga, Jarosławie, w imieniu której sie wypowiadzasz ma swoje zdanie. Tyle

Komentarz został ukrytyrozwiń

Witek! znasz kościół i jego reakcję - w tym senk , to drażni ludzi i nie dziw się że w ten sposób reagują - bo nie jednemu ręce opadają - wszystko można wytłumaczyć tylko trzeba chcieć a tego brakuje tej instytucji

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 20.10.2009 13:21

Jarosławie

Ten fakt naocznie zarejestrowany nie jest przeze mnie podważany.
We wcześniejszej mojej notce, stwierdziłem, że z filmu wynika jednoznacznie, że było raczej skarcenie. Ale czekam na drugą stronę, być może ta siostra też ma coś ważnego do powiedzenia i może to wypowie - moja wina, moja wielka wina itd.

Zaraz mi odpiszą, że żartuję.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 20.10.2009 13:13

Co zawstydziło?

Temat dotyczy w jakimś stopniu dzieciaków i ich ochrony.

Nie mogłem o tym napisać na W24, bo zamieszczam tylko komentarze. Już kiedyś to wyjaśniałem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.