Facebook Google+ Twitter

Sir Elton John i Queen z Adamem Lambertem wystąpią w weekend w Oświęcimiu

W najbliższy weekend rozpocznie się Life Festival Oświęcim. Na scenie wystąpią m.in: Queen i Adam Lambert, Elton John

 / Fot. AP Photo/Dan BaliltyLife Festival Oświęcim 2016. Piątek, 17 czerwca

W piątek na scenie usłyszymy zespół Blu’Ska. Ich znakiem rozpoznawczym są chwytliwe i łatwo zapamiętywane melodie wygrywane przez sekcję dętą z akordeonem, trąbką i puzonem (godz. 18.45). Godzinę później na scenę wyjdzie Krzysztof Zalef Zalewski, zwycięzca drugiej edycji „Idola”, w której zaprezentował rockowo-metalowe oblicze, śpiewając utwory z repertuaru Iron Maiden, Deep Purple czy Pearl Jam. O godz. 21 usłyszymy Korteza.

Na zakończenie zaśpiewa Piotr Rogucki. O godz. 19 w Oświęcimskim Centrum Kultury zobaczymy natomiast popisową rolę Krystyny Jandy i poruszająca opowieść o sztuce, muzyce i wokalnej wirtuozerii. Jej „Maria Callas. Master Class” to historia śpiewaczki operowej, która całkowicie poświęciła się sztuce. Ta uczyniła ją szczęśliwą i podziwianą, ale jednocześnie samotną i zawiedzioną życiem.

Life Festival Oświęcim 2016. Sobota, 18 czerwca

Sobotę otworzy koncert Dagny, która tworzy osadzony na elektronice folk z mocno popowym zacięciem. Jej największy jak dotąd przebój „Backbeat” osiągnął w serwisie Spotify rewelacyjny wynik - ponad 6 milionów odtworzeń (godz. 16.20). O godz. 17.30 na scenie pojawi się Che Sudaka, natomiast o godz. 19 usłyszymy Johna Newmana. Artysta choć ma zaledwie 25 lat już może pochwalić się ponad milionem sprzedanych albumów oraz niemal miliardem wyświetleń teledysków w serwisie Youtube. Trzy utwory z jego udziałem dotarły do pierwszego miejsca brytyjskiej listy przebojów. O godz. 20.45 pojawi się pierwsza gwiazda tegorocznej edycji festiwalu - Elton John.

Life Festival Oświęcim 2016. Niedziela, 19 czerwca

W niedzielę usłyszymy m.in. Electric Pyramid, Humam Ammari, Taco Hemingway, Ninet Tayeb, Perfect oraz... Queen wraz z Adamem Lambertem. Queen przez lata zyskał miano najbardziej utytułowanego zespołu rockowego w historii. Niezwykłe utwory, ogromny kunszt kompozytorski i magia występów na żywo sprawiły, że członkowie Queen - Brian May, Freddie Mercury, Roger Taylor oraz John Deacon podbili serca fanów muzyki jak nikt inny w historii. Mimo upływu lat Queen nadal koncertuje, obecnie do Maya i Taylora dołączył Adam Lambert.

Angelika Nęcka (aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.