Facebook Google+ Twitter

Sir Elton John wystąpi w Warszawie

Już 30 maja na stadionie Polonii Warszawa wystąpi jedna z najjaśniejszych gwiazd światowej muzyki: sir Elton John.

Elton John / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Elton_John_performing,_2008_1.jpg&filetimestamp=20081213111811Reginald Kenneth Dwight, znany milionom osób jako Elton John, urodził się 25 marca 1947 w angielskim miasteczku Pinner. Już jako mały chłopiec uczył się gry na fortepianie, który w przyszłości miał się stać się (zaraz po oryginalnych strojach), znakiem rozpoznawczym artysty. Burzliwa kariera rozpoczęła się w 1964 roku, kiedy młody Elton wraz z Longiem Johnem Baldry'm oraz Eltonem Deanem założyli grupę Bluesology (od imion kolegów z zespołu powstał pseudonim artystyczny). Po pewnym czasie, młody piosenkarz odszedł z zespołu, żeby spróbować szczęścia w solowej karierze.

Okres największej sławy tego artysty przypada na lata 70, 80 i 90-te. Przez niemal trzy dekady, Elton John był cały czas na szczycie i jego nowe płyty sprzedawały się niczym świeże bułeczki w piekarni. Jego niezapomniany głos, fortepian oraz delikatnie mówiąc... oryginalne stroje sprawiły, że piosenkarz stał się ikoną swoich czasów i jest nią po dzień dzisiejszy. Podczas swojej długiej kariery, piosenkarz wydał łącznie 30 albumów.

W 1995 Elton John otrzymał Oscara za niezwykle wzruszający utwór "Can You Feel The Love Tonight", który został wykorzystany w filmie animowanym "Król Lew". Rok później królowa Elżbieta II nagrodziła go Orderem Imperium Brytyjskiego, natomiast w 1998 roku otrzymał również z jej rąk tytuł szlachecki i tytuł "Sir Elton John" . Artysta zdobył wiele prestiżowych nagród muzycznych m.in Grammy czy American Music Award. Po śmierci księżnej Diany wydał singiel "Candle in the Wind" ku czci jej tragicznej śmierci w 1997 roku, który sprzedał się w liczbie ponad 33 milionów egzemplarzy.

30 maja na stadionie Polonii w Warszawie, Elton John z pewnością zaprezentuję swoje największe przeboje. Nie zabraknie takich utworów jak: "Your song", "Sacrifice" czy wyżej wspomnianych "Can You Feel The Love Tonight", "Candle in the Wind". Każdy koncert John'a jest nastrojowy, z nutką oryginalności i szczyptą pozytywnej energii, która zostaje na długo po zakończeniu tego niezwykłego wydarzenia.

Bilety dostępne za pośrednictwem strony: www.ticketpro.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.