Facebook Google+ Twitter

Sive Speelman nie jedzie do Soczi, bo jest za słaby

Narciarz alpejski, Sive Speelman miał być jedynym reprezentantem Republiki Południowej Afryki na igrzyskach w Soczi. Krajowy komitet postanowił jednak, że zawodnik nie wystartuje w Rosji, argumentując to tym, że nie ma szans na medal.

Sive Speelman / Fot. Sive Speelman's Olympic Dream / https://www.facebook.com/SiveSki18-letni Speelman otrzymał kwalifikację, mimo że zajmuje dopiero 2290. miejsce w rankingu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Komitet olimpijski Republiki Południowej Afryki postanowił jednak zrezygnować z udziału zawodnika w Soczi, gdyż ten prezentuje zbyt niski poziom i nie ma żadnych szans na medal.

– Federacja narciarska nie trzyma się ślepo regulaminu. Gdyby inne kraje wysyłały tylko tych zawodników, którzy mogą zdobyć medale, igrzyska olimpijskie nie byłyby tym, czym są – oświadczył rozżalony Speelman.

Murem za narciarzem stanęli kibice, którzy utworzyli na Facebooku stronę popierającą jego start na igrzyskach. Dotychczas polubiło go blisko półtora tysiąca użytkowników. Na jednej ze stron południowoafrykańskich można podpisać także petycję w tej sprawie. Zebrano obecnie 725 podpisów.

Sive Speelman był jedynym reprezentantem swojego kraju na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży w 2012 roku w Innsbrucku. Zawodnik w slalomie zajął 32. miejsce, w slalomie gigancie 35., w supergigancie 41., a w superkombinacji 31.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.