Facebook Google+ Twitter

Siwiec: koalicja wyborcza z Demokratami nie jest możliwa

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-23 08:16

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Marek Siwiec uważa, że stworzenie wspólnej listy wyborczej do europarlamentu z centrolewicą byłoby niemożliwe.

Gość "Sygnałów Dnia" w Programie 1 Polskiego Radia wyjaśnił, że jego ugrupowanie ma program, który w niektórych punktach jest skrajnie różny od programu Partii Demokratycznej. Marek Siwiec przypomniał, że Sojusz Lewicy Demokratycznej próbował już działać wspólnie z demokratami pod szyldem LiD. Lecz, jak podkreślił, był to twór wewnętrznie niespójny.

Sojusz Lewicy Demokratycznej zapowiedział, że w wyborach do Parlamentu Europejskiego będzie tworzył szeroką listę lewicową, ale pod szyldem SLD.

W ocenie eurodeputowanego, jest to odważna decyzja, gdyż jeśli jego ugrupowanie otrzyma dobry wynik, będzie to ważny krok ku konsolidacji lewicy. Przegrana Sojuszu będzie prowadziła, według Marka Siwca, do dalszego rozdrobnienia lewicy.

Przewodniczący partii Grzegorz Napieralski stwierdził, że w SLD nie ma zgody na budowanie struktury jaką określił jako LiD-bis. Podkreślił, że na liście tworzonej przez Sojusz mogą znaleźć się tylko kandydaci lewicowi.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: SLD wybory PD PE LiD


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.