Facebook Google+ Twitter

Siwiec: Rządowy plan pozostawia wciąż wiele pytań

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-30 18:17

Sojusz Lewicy Demokratycznej uznał rządowy "Plan Stabilności i Rozwoju" za ruch w dobrym kierunku. Jednak, zdaniem polityków lewicy, wciąż jest on bardzo niewystarczający.

Według wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego Marka Siwca, rządowy plan pozostawia wciąż wiele pytań. Nie wiadomo na przykład, skąd rząd zamierza wziąć pieniądze na wprowadzenie planu w życie i w jaki sposób zamierza chronic miejsca pracy.

Plan zakłada, między innymi, obniżenie prognozy przyszłorocznego wzrostu PKB z 4.8 na 3.7 procent. Kluczowym założeniem planu jest podtrzymanie zaplanowanego deficytu budżetowego oraz przyspieszenie inwestycji współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Na realizację planu rząd przeznaczył 91miliardów 300 milionów złotych.

Zdaniem posła SLD Jerzego Wenderlicha, konferencja prasowa, na której premier przedstawił założenia planu, miała odwrócić uwagę od ujawnionych przez media nagrań ze spotkania ze związkowcami. Donald Tusk powiedział tam między innymi, że sytuacja na rynkach światowych jest nieporównywalnie gorsza, niż się wcześniej wydawało.

Wenderlich powiedział, że sposób, w jaki wypowiadał się premier podczas tego spotkania, był niedopuszczalny. Podkreślił, że związkowcy wciąż nie otrzymali odpowiedzi na najważniejsze dla nich pytania, między innymi o podniesienie płacy minimalnej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.