Facebook Google+ Twitter

"Siwy dym" - przedświąteczny raport z łódzkich dróg

Zaledwie dwa tygodnie pozostały do Wszystkich Świętych. Warto już teraz sprawdzić, w jaki sposób będziemy poruszać się w te szczególne dni po Łodzi.

Święta to jeden z najgorszych okresów dla ludzi poruszających się samochodami... / Fot. Anna KorzonOd wielu miesięcy jeżdżenie samochodem po Łodzi przypomina senny koszmar. Drogówka rozkopuje kolejne ulice, kierowcy coraz bardziej się niecierpliwią, a Zarząd Dróg i Transportu uspokaja i każe czekać na efekty. Aktualnie, według ZDiT, utrudnienia w ruchu czekają na nas na ulicach: Kościuszki, Pabianickiej (plus rondo Lotników Lwowskich), Rydza-Śmigłego, Jaracza, Legionów, Granicznej, Zgierskiej, Piotrkowskiej i Zachodniej. Dużo? To nie wszystko - trwa modernizacja ulic: Okólnej, Szczecińskiej, Puszkina, Kolumny, Wyszyńskiego, Wróblewskiego, Rzgowskiej i Piłsudskiego. Zamknięto również niektóre odcinki ulic: Nowomiejskiej, Wojska Polskiego, Warszawskiej i Placu Reymonta.

Tymczasem do zimy czasu coraz mniej i mieszkańcy Łodzi obawiają się, że z takim "rozkopanym" stanem dróg zostaną na parę miesięcy. Niepokoi ich też fakt zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych.

Wielu ludzi przyjedzie spoza Łodzi i znów będą stać samochody na samochodach. Ci "na górze" chyba na cmentarze nie chodzą i nie wiedzą co się tu będzie działo. Stąd te nowe remonty i remonciki. Całe miasto chyba stanie i będzie siwy dym – mówi pani Bożena, kwiaciarka z cmentarza na Dołach.

Plan zmian w organizacji ruchu drogowego 1 listopada, "Korkociąg" nr 16. / Fot. ZDiT ŁódźZDiT zaplanowało liczne zmiany w organizacji ruchu w świąteczny weekend. Przykładowo: przy cmentarzu "Starym" zamknięta zostanie ul. Ogrodowa na odcinku ul. Cmentarna - Karskiego, przy "Mani" - ul. Solec, a przy "Dołach" ul. Telefoniczna (od Strykowskiej do Tamka) i Smutna (od Strykowskiej do Doły). Kilku ulicom nadany zostanie tymczasowo ruch jednokierunkowy (np. ul. Wieczność Plan zmian w organizacji ruchu drogowego 1 listopada, "Korkociąg" nr 16. / Fot. ZDiT Łódźprzy "Mani" i ul. Tamka przy "Dołach"). Wszelkie niezbędne informacje na temat zmian w ruchu, można będzie znaleźć już w ten poniedziałek i wtorek w dwutygodniku "Korkociąg", który dostępny będzie na Plan zmian w organizacji ruchu drogowego 1 listopada, "Korkociąg" nr 16. / Fot. ZDiT Łódźnajważniejszych skrzyżowaniach i przystankach w mieście, oraz przed weekendem świątecznym w regionalnych gazetach.

Policja już szykuje się do corocznej akcji "Znicz" i zwraca się z prośbą do kierowców, by nie jeździć "na pamięć", gdyż ulegnie zmianom ustawienie i znaczenie znaków drogowych wokół łódzkich cmentarzy. Jak wskazuje doświadczenie z lat ubiegłych - najwięcej wypadków powodują kierowcy, którzy są przekonani, że Plan zmian w organizacji ruchu drogowego 1 listopada, "Korkociąg" nr 16. / Fot. ZDiT Łódźjeździ się "jak zawsze", lub też zniecierpliwieni wydłużającą się jazdą.

Osoby poruszające się komunikacją miejską powinny zwrócić uwagę na zmiany w rozkładzie jazdy. Jak co roku, prócz stałych linii, uruchomiona zostanie komunikacja dodatkowa, np. łącząca ze sobą łódzkie cmentarze.
Czasu na przygotowania jest jeszcze dużo, jednak warto już teraz dokładnie zaplanować świąteczny weekend, aby uniknąć niewygody, bądź nieprzyjemnego zaskoczenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.