Facebook Google+ Twitter

Sizeer Music on Tour: Dirtyphonics we Wrocławiu

26 kwietnia we wrocławskim klubie Alibi, mocno zbasowany, imprezowy ferment wprowadzą znawcy skreczu i tworzenia tanecznych rytmów na żywo – ekipa Dirtyphonics prosto z Francji.

plakat / Fot. plakatSoczysta wiosna Sizeer Music on Tour

Wiosną Sizeer Music On Tour wraca do klubów prezentując aktualne brzmienia w wykonaniu artystów ze światowej czołówki muzyki elektronicznej. 26 kwietnia we wrocławskim klubie Alibi, mocno zbasowany, imprezowy ferment wprowadzą znawcy skreczu i tworzenia tanecznych rytmów na żywo – ekipa Dirtyphonics prosto z Francji.

Pod osłoną nocy, życie miasta nabiera innego rytmu, co jest szczególnie wyczuwalne w weekendowe wieczory, gdy ulice i kluby zaczynają tętnić imprezowym pulsem. Pierwszą imprezą rozpoczynającą wiosenny cykl Sizeer Music On Tour był występ Doctora P w towarzystwie mistrza mikrofonu, znanego jako Krafty MC w poznańskim klubie Eskulap. Kolejnymi gośćmi, którzy wystąpili w ramach imprezowego cyklu była angielska ekipa ForeignBeggars w Krakowie, która też zamknie wiosenną edycję imprezowego cyklu występem w Berlinie. Jednak zanim to nastąpi, 26 kwietnia we wrocławskim klubie Alibi, dzień później po imprezie w warszawskim Basenie Artystycznym, popis swoich możliwościdadzą francuscy reprezentanci łamanego brzmienia –Dirtyphonics.
Francuskie szuranie płytami

Każde wyjście na scenę turntablistycznego składu Dirtyphonics staje się świętem dla wielbicieli scratchu, a odkryciem dla amatorów dobrej zabawy, nie zaznajomionych z tajnikami didżejskiego fachu. Do niedawna kwartet, a obecnie trio w studiu, a duo na scenie, to niezmiennie ekipa paryskich wizjonerów, którzy gitary zamienili na gramofony, aby za ich pośrednictwem grać koncerty, a nie tylko miksować płyty. Techniczne zabawki, jak samplery, odtwarzacze CD, a nawet konsole do gier traktują jako współczesne instrumentarium. Używana przez nich elektronika odgrywa podobną rolę, jak żywe instrumenty muzyczne podczas koncertów rockowych. „Choć wykorzystujemy sprzęt zwykle używany przed didżejów, to jednak gramofony i całą resztę traktujemy jak instrumenty muzyczne. Każdy instrument jest przyszłością muzyki, gdyż nie liczy się co grasz, ale w jaki sposób to robisz. Najlepszym tego przykładem jest wirtuoz gitary – Jimmy Hendrix. Elektronika daje nam możliwości poszerzenia horyzontów muzycznych.” Tak stwierdzili podczas rozmowy do „Si. Magazynu Czasu Wolnego” w 2010 roku i te słowa pozostają wciąż aktualne, choć od tego czasu na ich producenckim koncie przybyło wielenowych dokonań, w tym album „Irreverence” wydany w ubiegłym roku. Należy też wspomnieć o muzycznej kolaboracji, która zaowocowała numerem „No stoppingUs”, ale o współtwórcach, czyli ekipie ForeignBeggars, słów kilka za chwilę. Energetyczne koncerty Dirtyphonics potrafią zaskakiwać, tak więc przygotujcie się na stagediving i wieleniekontrolowanych zdarzeń na imprezach 25 i 26 kwietnia w warszawskim Basenie Artystycznym i wrocławskim Alibi.

Jeśli jesteście głodni wrażeń i ciekawi, co przyniesie z sobą wiosenny cykl imprezowy Sizeer Music On Tour, szukajcie szczegółów na stronie SizeerMusic.com oraz na facebookowym profilu. Organizatorem trasy Sizeer Music On Tour jest agencja Broken Music. Do zobaczenia na trasie!
Film zapowiadający wiosenny cykl Sizeer Music On Tour: http://bit.ly/1fRJWdR

LINEUP:
12.04 - ForeignBeggars (UK) / Klub Fabryka,
ul. Zabłocie 23, Kraków
support:
BC Gangsteppaz
Wysoki Lot
Playaman
Kfjatek

25.04 - Dirtyphonics(FR)/ Basen Artystyczny,
ul. Marii Konopnickiej 6, Warszawa
support:
Kwazar
Tom Encore
Root Shot
Playaman

26.04 –Dirtyphonics (FR) / Klub Alibi,
ul. Grunwaldzka 67, Wrocław
support: Mac Beat & DT
Crab + ESC
Bartech
Playaman
Mono

16.05 - ForeignBeggars (UK) / Klub Cassiopeia, Berlin
suport:
OddHarmonics / UK
DjKite (AntiblingPromassive) / Berlin
Stinoe (True BeatzCrew) / Berlin
Downstairs:
The Smells / KonichiwaBitches / Berlin

bilety na wydarzenia w Polsce: przedsprzedaż: 35 pln, w dniu imprezy: 45 pln
Dostępne wsalonach Sizeer w Warszawie oraz w systemach sprzedaży: TicketPro i Biletomat.pl
Linki:
Dirtyphonics:
Dirtyphonicsfeat. ForeignBeggars:„No StoppingUs” - http://www.youtube.com/watch?v=pKP1wRyqDNI
„Irreverence Tour Video”: http://www.youtube.com/watch?v=bVmgvmezZsc

ForeignBeggars:
ForeignBeggarsfeat. Noisia: „Contact””- http://www.youtube.com/watch?v=Pb55ep-DrSo
Foreign Beggars feat. Skrillex: Still Getting It” - http://www.youtube.com/watch?v=QpIR3CsoO3s

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.