Facebook Google+ Twitter

Skąd czerpać energię? Debata zbąszyńskich licealistów

Uczniowie liceum Mateusz Rucioch i Marcin Szczechowicz, biorą udział w projekcie Sejmu Dzieci i Młodzieży. Energia, skąd ją czerpać? Jak ekonomicznie z niej korzystać? Co zrobić by zaoszczędzić? "Ziemię mamy jedną, a potrzeby coraz większe.

Marcin Szczechowicz, Mateusz Rucioch / Fot. Archiwum szkołyDwóch uczniów zbąszyńskiego liceum - Mateusz Rucioch oraz Marcin Szczechowicz, postanowili wziąć udział w projekcie Sejmu Dzieci i Młodzieży, i stworzyć możliwość poruszenia tematów, które na co dzień są pomijane. Jednym z takich zagadnień jest energia. Skąd ją czerpać? Jak ekonomicznie z niej korzystać? Co zrobić by zaoszczędzić?

Do wspólnej debaty uczniowie zaprosili: Posła Platformy Obywatelskiej, znanego w zbąszyńskim środowisku Jakuba Rutnickiego, Burmistrza Zbąszynia Tomasza Kurasińskiego, Dyrektora Szkoły Bogusława Pietrusiewicza oraz przedstawiciela uczniów Tomasza Borkowskiego.

Debata / Fot. Archiwum szkołyW trakcie debaty zostały poruszone kwestie dotyczące polityki energetycznej, nie tylko szkoły i miasta, ale także całego kraju. W pierwszej kolejności dyskusja objęła problem zużycia i oszczędności energii. Nie musimy się bać, że może nam kiedyś zabraknąć prądu, zapewniali debatujący poseł z burmistrzem. Do dyrektora szkoły i ucznia skierowano pytanie - czy w szkole podejmowane są działania mające na celu oszczędzanie energii i czy uczniowie przestrzegają zasad oszczędzania. Padały odpowiedzi twierdzące. Pytano także o specjalną architekturę szkoły, która przez większą część roku pozwala na prowadzenie zajęć bez zapalania światła, ze względu na dużą ilość okien.

Czytaj więcej ------->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.