Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24289 miejsce

Skąd donieccy separatyści mają czołgi i wozy opancerzone

Po zakończeniu niby-rozejmu separatyści mają zostać zmiażdżeni. Czy można zmiażdżyć tych, którzy mają czołgi, już całe jednostki pancerne? Czołgi pozyskane w różny sposób od... Związku Radzieckiego. Nawet zdjęte z cokołów pomników.

Jeden z dość licznych na obszarze poradzieckim sprawnych czołgów typu IS-3. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/7c/Is-3_lesany.jpg/800px-Is-3_lesany.jpg / Fot. AdamiczJednym z nich jest IS-3 (Iosif Stalin). Zdjęty w maju z postumentu w Konstatynowce pod Donieckiem (okazało się, że jego silnik jest jeszcze sprawny) i uzbrojony (prócz armaty kaliber 122 mm, o zasięgu ognia do 15 km) w dwa wielkokalibrowe karabiny maszynowe: DSzK oraz NWD wziął właśnie udział w pierszej akcji bojowej. Działając w ramach ugrupowania pospolitego ruszenia broniącego Słowiańska, gdzie od początku aż do dzisiaj toczą się najcięższe walki zniszczył ukraiński blokhauz (umocniony posterunek kontrolujący drogę) we wsi Uljanowka (w pobliżu Krasnoarmiejska). Jak podano w Słowiańsku, w wyniku tego ataku zginęło co najmniej trzech żołnierzy sił ukraińskich, a trzech dalszych zostało rannych.

http://ria.ru/world/20140630/1014198318.html


Nieco wcześniej w Ługańsku powstańcy porwali czołg T-34, doprowadzony w ubiegłym roku do pełnej sprawności przez pasjonatów rekonstrukcji militarnych, m. in. za składki zebrane przez weteranów drugiej wojny światowej. Mer Doniecka podał, że zażądano wydania czołgów znajdujących się w muzeach. Muzea i pomniki nie są jednak jedynym źródłem zaopatrzenia podarowanym przez los. a dokładniej rzecz biorąc przez były ZSRR. W rejonie Doniecka, w miejscowości Artiomowsk znajduje się ogromny skład czołgów wycofanych z ubrojenia w różnych okresach i zakonserwowanych na wypadek trzeciej wojny światowej. Jest tam ponad tysiąc zabawek dla dużych chłopców z literą T. 19 czerwca pojawiły się dziwne doniesienia na jego temat. Najpierw rząd Donieckiej Republiki Ludowej triumfalnie donosił o zdobyciu tej bazy czołgów, a potem badzo szybko zaczął temu zaprzeczać. Wkrótce potem pojawiły się doniesienia (i ukazujące to filmy video na YouTube) na temat przejazdów przez Ługańsk i niektóre inne miasta czołgów, bojowych wozów piechoty i ciężarówek wojskowych bez oznaczeń albo pod flagami Rosji i Noworosji. Oto film video dość obszernie pokazujący jak federaliści zdobywają pojazdy pancerne i co z nimi robię:


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Odpowiadam na to w swoim najnowszy artykule. Na nagromadzoną na górze Karaczun artlerię różnych typów (samych tylko duział ludfowych około 60), chronioną przez najemników z państw NATo po psortu nie było sposobu. Trzeba by mieć bombowce, a by ją uciszyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

ale dlaczego zostawili słowiańsk?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hm... Putin najpewniej chciał pokazać całemu światu swoją dobrą wolę, świętą cierpliwość, absolutne maksimum wysiłku w kierunku pokojowego rozwiązania. Tymczasem strona ukraińska wznawia pelnowymiarowe (bo tak w ogóle nie przerwała ich ani na jeden dzień) działania wojenne. Jak by tego nie wykręcać nie da się zaprzeczyć, że to Poroszenko ogłosił przerwanie rozejmu.

Dlatego też dzisiaj ze słów Ławrowa, a w dużej mierze również samego Putina wynika, że warunkiem ustępstw ze strony ich ekipy rządzącej było utrzymanie choćby tego nader umownego zawieszenia broni, tej najcięższej broni.

Zaś kolumny z dostawami humanitarnymi do Słowiańska i tak musiały się cały czas przedzierać siłą.

Odnoszę wrażenie, że w najbliższych dniach, najpóźniej do końca bieżącego miesiąca, siły rządowo-oligarchiczne posuną się jeszcze bardzo daleko, aż w końcu za daleko, np. do użycia broni chemicznej. Nastąpi to również dlatego, że centalne dowodzenie przez prezydenta i sztab główny praktycznie tam nie działa, wskutek czego nawet dowódcy batalionów stają się coraz szybciej samowładnymi wielkorządcami (ang.: war lords). To m. in. pod naciskiem ich demonstracji w Kijowie P. nie przedłużył rozejmu.

Kiedy to się stanie żadna propaganda nie zdoła wytłumić poparcia dla rosyjskiej akcji wojskowej przeciw tym, którzy sami siebie posadzą na jednej ławce z facetem przezwanym chemicznym Alim. Wtedy też, jeśli mimo wszystko szefowie państw i rządów zastosują ostre akcje przeciw rosyjskiej gospodarce, a zwyklli ludzie w Niemczech itd. zaczną z tego powodu marznąć tej zimy, nastąpi efekt wybuchu zwielokrotnionego niezadowolenia.

Rzecz jasna tylko tak sobie gdybam,,,

Komentarz został ukrytyrozwiń

zachód naciska na uszczelnienie granicy. będzie problem z aprowizacją?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pod Donieckiem doszło do bitwy pancernej. W wielu innych miejscach czołgi wspierają ogniem oddziały obu stron.

Kolejny T-34 został właśnie zabrany z pomnika w celu przywrócenia mu gotowości bojowej. Aż tak źle z uzbrojeniem u separatystów czy chodzi o zamaskowanie jakichś innych działań na tym odcinku walki? Szczegółowo:

http://kp.ua/politics/459778-rvutsia-v-boi-v-druzhkovke-tank-pamiatnyk-uekhal-s-postamenta

Komentarz został ukrytyrozwiń

Batiuszka Poroszenko, dał się uprosić gwardii narodowej i odwołał rozejm.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wolność na ulicy to tragedia ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

lotnictwa nie mają, artylerii. do kramatorska głód zagląda. Kijów odciął emerytury.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.