Facebook Google+ Twitter

Skąd pochodzą szczecinianie?

Za kilka dni ruszy w Szczecinie innowacyjny projekt obywatelski "Skąd jesteśmy". Do 15 września do udziału w przedsięwzięciu może się zgłosić każdy, kto chciałby zostać wolontariuszem i pomóc w odkrywaniu losów pierwszych mieszkańców miasta.

Celem projektu "Skąd jesteśmy" jest aktywizacja i inspiracja zachowań twórczych mieszkańców Szczecina. Grupa przeszkolonych animatorów przekona i pomoże mieszkańcom wybranych kamienic zorganizować wystawy fotografii oraz pamiątek. Podczas spotkań z okazji otwarcia wystaw, uczestnicy będą opowiadali o swoich losach: o tym skąd przyjechali do Szczecina i dlaczego, jakie były ich oczekiwania w związku z przyjazdem i na ile te oczekiwania się spełniły. Zarówno fotografie, jak i nagrane wypowiedzi uczestników spotkań zostaną zapisane na CD ROM-ach.

- "Skąd jesteśmy" to mój autorski projekt. Przyszło mi kiedyś do głowy, że wystawy adresowane nie do osób z zewnątrz, ale skierowane do samych siebie, do sąsiadów mogą integrować lokalne społeczności (inhibition zamiast exhibition). Okazało się, że to działa - mówi Józef Szkandera, pomysłodawca. - W pierwszym etapie zapraszamy do współpracy animatorów, którym zależy na relacjach w konkretnych lokalnych społecznościach: na podwórku czy w kamienicy. Do projektu mogą się także zgłosić mieszkańcy kamienicy poprzez wybranego swojego przedstawiciela; to on może być animatorem przedsięwzięcia.

Wszyscy zainteresowani udziałem w akcji mogą się zgłosić pod numerem 507 076 170 lub też drogą mailową na adres jozef.szkandera@szczecin2016.pl .


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

hehehe ;) Jasne, że od małpki (wedle Darwina), tyle że małpka była zamiejscowa najpewniej ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja myslałem, że szczeninianie, tak jak i ja, pochodza od małpy. serdecznosci -

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.