Facebook Google+ Twitter

Skąd się wzięli "prawdziwi Polacy"?

"Prawdziwi Polacy" wykazali brak szacunku dla powstańców warszawskich, tych żywych i tych poległych. Teraz, wraz z krzyżem, używają znaku "Polski Walczącej" jako narzędzia do zawładnięcia Krakowskiego Przedmieścia na pomnik L. Kaczyńskiego.

Jest rok 1945. "Ruska" armia zajmuje Śląsk. W domu siedzi rodzina, z przerażeniem oczekując nadchodzących zdarzeń. On - przedwojenny działacz polski, żona i synek. Walenie do drzwi - otwierać. To nasi - ucieszyli się. Otwierają drzwi, zostają odepchnięci, a żołnierze rozpoczynają myszkowanie. Panowie, my jesteśmy Polakami - nic. Synek przynieś flagę. Synek wyciąga z dna skrzyni złożoną polską flagę i pokazuje żołnierzom. Wtedy “prawdziwy Polak” łapie tę flagę, rzuca na ziemię i wyciera w nią buty.

Podobne zdarzenie w innej części Polski. "Ruscy" żołnierze wchodzą w obejście. Kobieta wręcza flaszkę starszinie. Ten ją bierze i roztrzaskuje o mur.

Autor opisujący to zdarzenie napisał, że tak wygląda "ruska" mściwość, nienawiść. Nie. To nie jest "ruska" mściwość czy nienawiść. To inaczej funkcjonuje. Żyje sobie gnuśny, prymitywny cham. Ludzie go nie bardzo poważają, nie powierzają odpowiedzialnych zadań - żyje sobie. Nagle, coś się w jego życiu zmienia. Dają mu karabin i każą iść na zachód. Idzie, idzie, patrzy a ci sami ludzie, którzy go nie bardzo poważali, teraz się go boją, zabiegają o przychylność, podlizują. Jaki on jest teraz mocny, jaki ważny - on się upaja tą swoją ważnością, on chce ją demonstrować, a każdy, kto jest chociażby podejrzany o próbę uszczuplenia tej jego ważności, staje się jego wrogiem. Gdy ta śląska rodzina pokazała mu polską flagę, to w jego mózgu powstała taka myśl: Co? Wy chcecie uszczknąć moją ważność? O, niedoczekanie wasze - i bach tę flagę na ziemię, i buty. Tamten "Ruski" to był taki sam człowiek.

Prawo natury: Jeżeli prymitywny cham dostanie od świata zewnętrznego poczucie ważności, to ta jego ważność staje się dla niego tak ważna, jak dar dany od boga. Będzie ją eksponował i wykorzystywał z samozadowoleniem. Dawni Polacy dostrzegali to zjawisko - "nie ma większego tyrana niż wyjdzie z chama na pana". Jeżeli wie od kogo tę ważność, lepszość dostał to będzie nienawidził i zwalczał wszystkich przeciwników swoich darczyńców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

lokaj471
  • lokaj471
  • 01.05.2012 07:46

posluchaj niesiołowskiego "prawdziwku"

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lech
  • Lech
  • 07.07.2011 12:35

Ty nie jestes - Młotek Wczoraj 23:36 -Ty jesteś psychol albo prowokator !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Młotek
  • Młotek
  • 06.07.2011 23:36

ten dziennikarz nie jest Polakiem ani Słowianinem, skąd ty jesteś wrogu ? Napiszcie jak traktowali i taktują Amerykaniec i germanie i Anglicy na wojnie i tak w swoim kraju, jacy bandyci bez moralności itd.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sława
  • Sława
  • 06.07.2011 01:44

lubię tych zdrajców i tych żydów i tych z zachodu jak pokazują swoja myśl przeciw rasy słowiańskiej w naszym języku i w naszych łączności, jak obniżają nas, to nam daje wielka siły do budowy i powstania tak jak nasza obyczajność, powstanie przeciw zdrajców, wole Ludowych jak cały zachód z swoim Fałszem z tymi Jakubami z ich kuzynami arabskimi ... - te słowa pokazuje podstawa mądrość polityczna -

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirka
  • Mirka
  • 06.07.2011 00:18

Moge sie mylić ale nie sadze .Zaraz wyskoczą "prawdziwi Polacy i katolicy " z obelgami .Jak to nas prawdziwych Polaków i to z PiS tak autor potraktował .To zaprzaniec, napewno z PO .To wróg 'prawdziwych Polakow "i etc .
PRAWDA DO SŁUCHACZY TADEUSZA RYDZYKA , JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO NIE DOTRZE .Oni mają swoją prawdę najprawdziwszą bo PiSowską .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.