Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26608 miejsce

"Skąd wieje wiatr" debiut Mai Margasińskiej

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-09-27 12:04

"Skąd wieje wiatr" to debiut literacki Mai Margasińskiej. To opowieść, w której splatają się wątki kryminalne, celne obserwacje obyczajowe, poetyckie obrazy i niepokojące wizje.

 / Fot. RebisAlek, młody chłopak z Warszawy, wychodzi po papierosy i znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Jego tajemnicze zaginięcie bezpowrotnie zmieni życie kilku kobiet: kochającej go nad życie Oli, czekającej na pierwsze dziecko Mileny, samotnej Julii i Leny, o której najwięcej wie jej kot. Niektóre z nich znał, o innych nie wiedział, że istnieją, jeszcze inne - znały jego: spotykały go w swoich snach…

Skąd wieje wiatr to opowieść, w której świat przepełniony magicznym realizmem łączy się z polską współczesnością, gdzie zaciera się granica między snem a jawą: ulotne myśli nabierają tu realnych kształtów, a to, co namacalne - rozpływa się o świcie. To piękna książka o dojrzewaniu do życia, do którego mimo wszystko dojrzewać warto.

Maja Margasińska ma 30 lat. Jest absolwentką Akademii Teatralnej. Mieszka na warszawskim Grochowie z mężem, dwójką dzieci i białą kotką.
Skąd wieje wiatr jest jej pierwszą książką.

"Skąd wieje wiatr"
Maja Margasińska
Dom Wydawniczy Rebis

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.