Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12424 miejsce

Skafander Gagarina i łaziki marsjańskie na wystawie kosmicznej w Warszawie

19 listopada w Warszawie została otwarta wyjątkowa ekspozycja. Kosmiczna wystawa "Gateway to space" zabierze zwiedzających w niedostępny na co dzień świat podróży kosmicznych. Patronat nad imprezą objęła prestiżowa organizacja - NASA.

Wystawa NASA / Fot. Szymon Starnawski"Gateway to space" to wystawa organizowana pod patronatem NASA, którą na całym świecie widziały już 3 miliony zwiedzających. Jeśli więc jesteście miłośnikami podróży kosmicznych i odkrywania dalekich planet, nie może was tam zabraknąć. - Ekspozycja ukazuje techniczne i naukowe aspekty podróży w kosmos, skupiając się na historii misji kosmicznych i ich ścisłym związku z człowiekiem, przedstawiając przedmioty związane z codziennym życiem kosmonautów na orbicie okołoziemskiej - czytamy w opisie wystawy.

Wystawa NASA / Fot. Szymon StarnawskiNa 3000 metrów kwadratowych wystawy przy ul. Mińskiej 65 można będzie zobaczyć sto eksponatów, a wśród nich: promy kosmiczne jak Wostok czy Woschod, dwutonowy silnik rakietowy, Sputnik, łaziki kosmiczne i elementy maszyn kosmicznych, oryginalne umundurowanie Gagarina, asteroidy i kamienie księżycowe. Wystawa NASA / Fot. Szymon Starnawski

Wystawa zostanie otwarta 19 listopada i będzie można oglądać ją do 19 lutego. Bilety wstępu dla jednej osoby kupimy za 50 złotych, grupy zorganizowane, studenci, osoby niepełnosprawne i emeryci mogą jednak liczyć na zniżki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.