Facebook Google+ Twitter

Skala nadużyć związanych z wyłudzeniami wiz rośnie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-12-13 13:05

12 grudnia funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali pięciu cudzoziemców, w tym czterech w związku z posługiwaniem się przez nich wizami, które uzyskali w sposób nieuczciwy.

 / Fot. Nadodrzański Oddział Straży GranicznejWczoraj, tj. 12.12, funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali pięciu cudzoziemców, w tym czterech w związku z posługiwaniem się przez nich wizami, które uzyskali w sposób nieuczciwy. Tylko do końca listopada tego roku aż 293 cudzoziemcom unieważniono z tego powodu wizy.

Jak poinformowała chor. SG Anna Galon - rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej: Każdego dnia nasi funkcjonariusze, zarówno samodzielnie, jak i podczas patroli polsko - niemieckich po obu stronach granicy, zatrzymują cudzoziemców, głównie obywateli Ukrainy i Białorusi, którzy poruszają się w obszarze Schengen na podstawie wiz uzyskanych w sposób nieuczciwy. Aby uzyskać te wizy cudzoziemcy wprowadzają w błąd urzędników konsulatów RP na Ukrainie czy Białorusi, przed którymi deklarują chęć pracy w Polsce i przedstawiają niezbędne oświadczenia o możliwości ich zatrudnienia. Faktycznie u deklarowanych pracodawców pracy nie podejmują, a wizy wykorzystują jako "przepustki" do innych krajów Europy Zachodniej.

Wczoraj, tj. 12.12, funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali pięciu cudzoziemców - trzech obywateli Ukrainy i dwóch obywateli Białorusi, w tym czterech w związku z posługiwaniem się przez nich wizami, które uzyskali w sposób nieuczciwy. Okazuje się jednak, że nie tylko urzędnicy polskich konsulatów i ambasad wprowadzani są w błąd. Dane zatrzymanego wczoraj przez funkcjonariuszy w okolicach Tuplic obywatela Ukrainy figurowały w bazie Schengen z wpisem o anulowaniu mu przez Ambasadę RFN w Kijowie wizy wydanej przez Konsulat Niemiec również w Kijowie. Podstawą anulowania było wyłudzenie wizy.

Wszyscy cudzoziemcy po anulowaniu ważnych, acz wyłudzonych wiz, otrzymali zobowiązania do opuszczenia Polski.

W roku 2011 funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej wydali 209 decyzji o anulowaniu wyłudzonych wiz. A w tym roku licząc tylko do końca listopada cudzoziemcom unieważniono aż 293 wizy w związku z ich wyłudzeniem.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.