Facebook Google+ Twitter

SKANDAL! Kto blokuje sprzedaż książki Wojciecha Sumlińskiego?

III RP czuwa i, jak informują nasi czytelnicy, walczy z prawdziwym przekazem na poziomie dystrybucji książek. Autor wyznaje, że w całej tej aferze nie dostał ani wezwania do sądu, ani nie został poproszony o żadne sprostowanie.

http://ulubione.blutu.pl / Fot. http://ulubione.blutu.plSkandal! Niby żyjemy w czasach demokratycznych, które to gwarantują nam wolność słowa i wypowiadania się na wszystkie tematy. Nawet często wspomina o tym sam Bronisław Komorowski. Zgodnie z zapisem w Konstytucji wolność słowa obowiązuje nawet autorów książek. A jednak okazuje się, że nie do końca tak jest.

Prezydent Bronisław Komorowski przyjął taką strategię na moją skromną osobę i na moją książkę „Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego”, którą można ująć w słowach: tej książki nie ma. Nie zauważam jej, w ogóle nie chcę o niej słyszeć, nie chcę się na jej temat wypowiadać

– powiedział Wojciech Sumliński w nagraniu dla popularnego programu TVP Info „Bliżej” Jana Pospieszalskiego.

Autor wyznaje, że w całej tej aferze nie dostał ani wezwania do sądu, ani nie został poproszony o żadne sprostowanie podanych informacji w książce.

Jednak ostatnio w mediach internetowych coraz częściej słyszy się o sprawie Sumlińskiego. Dowiadujemy się, że nikt nie ściga autora za materiały, które znalazły się w książce ale wcale nie oznacza to, że ze sprawą nic się nie dzieje. III RP czuwa i, jak informują nasi czytelnicy, walczy z prawdziwym przekazem na poziomie dystrybucji książek.

Jedna z naszych czytelniczek znanego serwisu poinformowała kilka, że książka nie jest już dostępna nawet w sieci„Matras”. W tym przypadku chcemy wierzyć, że to jedynie chwilowa przerwa spowodowana koniecznością dokupienia nakładu.

Na jednej bardzo popularnej stronie pod adresem wykop.pl opisano bardzo ciekawy przypadek.

Kilka dni temu (10 maja) zamówiłem sobie w księgarni madbooks.pl książkę Wojciecha Sumlińskiego Niebezpieczne Związki Bronisława Komorowskiego. Wczoraj nie mając żadnej informacji o wysyłce napisałem mejla z zapytaniem o niezrealizowane zamówienie.

A oto odpowiedź, która jest co najmniej interesująca.

(…) dostaliśmy od dystrybutora wezwanie do zwrotu i nie wprowadzania do obiegu książki o Komorowskim. (…) Ponoć jest jakiś protest ze strony prezydenta w sprawie tej publikacji w okresie przedwyborczym

— napisano w odpowiedzi na wiadomość użytkownika z biura obsługi klienta księgarni.

Wprost szokujący jest komentarz, którym z klientem podzielił się pracownik księgarni.

Podejrzewam, że przy innym wyniku I tury nie byłoby problemu

— napisał na końcu informacji.


Efekt tego wszystkiego jest taki, że nawet księgarnia madbooks nie ma książki Simlińskiego w swojej ofercie.Prawdopodobnie po wyborach będą już mogli ponownie ją sprzedawać.


W temacie stosowania cenzury III RP już chyba prześcignęła swoją poprzedniczkę, nieboszczkę Polskę Ludową. Smutne to. Ale pewnej lawiny i tak już nie zatrzyma.

Tak wygląda cenzura stosowana przez III RP. A przecież sam obecny prezydent często wspomina o wspaniałości demokracji w naszym państwie, a co za tym idzie również o wolności słowa.

Obecnie istnieje już tylko jedna internetowa księgarnia, która jeszcze sprzedaje książkę Wojciecha Sumlińskiego pt.

Prosimy o udostępnianie artykułu na Facebooku. Dziękujemy!

Źródło artykułu, tam też znajdziecie wszystkie zdjęcia z tej sprawy: Ulubione


Ulubione

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Jestem w trakcie czytania książki i nie o pieniądze tu chodzi. Chociaż w sensie ogólnym wszystko bazuje i opiera się "na kasie".
Recenzji nie przewiduję...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak nie wiadomo o co chodzi, to pewnie o pieniądze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co to za pytanie ? jak nie wiadomo o co chodzi to na pewno leśne ludziki maczały w tym palce albo czym innym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.