Facebook Google+ Twitter

Skandal miarą sukcesu

Skandal, afera, sensacja - to jest to, co najbardziej lubimy i co wzbudza u nas pozytywne emocje.

Wbijanie gwoździa do nosa - och tak! To dopiero zabawa! Rozwód Dody i Radosława Majdana - o fantastycznie! Wreszcie coś się dzieje. Komorowski uciekający przed dziennikarzami - ale afera! Dyskusja na temat in- vitro- nudy. Program „Teraz My”- szkoda czasu. Wystąpienie naszego prezydenta - wyłącz telewizor (tutaj się nie dziwię).
Coś co jest poważne stało się niemodne i nudne. Na topie są skandale, afery, przekręty, korupcje. Chcesz zaistnieć w show - biznesie? Skorzystaj z poniższych przykładów. Media polubią Cię, albo i nie. Jednak jedno jest pewne: popularność murowana. Przynajmniej na pięć minut.

Walka o samolot


Mass media aż roją się od wszelakich informacji o skandalach (najczęściej politycznych, choć nie tylko). Jeszcze niedawno byliśmy świadkami konfliktu między premierem a prezydentem, który wywołał wielką burzę. Najpierw prezydent uparł się,że będzie uczestniczył wraz z premierem w obradach szczytu UE w Brukseli, mimo sprzeciwu szefa rządu. Jednak to nie koniec sporów. Tuż przed salą obrad okazało się, że brakuje w niej krzesła i wejściówki dla prezydenta, co również nie stanowiło dla niego żadnego problemu. Mimo tych przeszkód dostał się na salę obrad, na której nie brakowało też słownych przepychanek w trakcie spotkania.

Choroba tropikalna


W 2007 roku mogliśmy wysłuchać w telewizji bardzo składnej wypowiedzi byłego prezydenta RP, Aleksandra Kwaśniewskiego. Zapytany przez jednego z dziennikarzy podczas spotkania wyborczego w Szczecinie, czy zażywał alkohol odpowiedział: „A na jakiej..., nie, no wie pan, to jest ... no nie wiem, jak często pan takie pytania zadaje. No, a jaki jest problem? Prosiłbym Was o trochę kultury w zadawaniu pytań. Zażywam leki, to są leki, które być może dają tego typu efekty, że pan może się zastanawiać, czy coś jest tak, czy nie tak. Natomiast są to leki, których nie wolno łączyć z alkoholem, więc nie łączę. A jeżeli pana interesuje moje zdrowie, to tego się nie pyta na antenie. To jest nieładne. Nie życzę nikomu, żeby musiał ze swoimi kłopotami chodzić po rozgłośniach".
Po przeczytaniu powyższych słów, nie ulega wątpliwości, że od pana Kwaśniewskiego możemy uczyć się tylko niepoprawnego formułowania wypowiedzi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

By zrozumieć Palikota, trzeba myśleć. Oczywiście lepiej iść na łatwiznę i wszystko odczytywać dosłownie, koszulka "jestem gejem" oznacza, że Palikot musi być gejem! Widać pro PiSowskie poglądy w artykule, oczywiście każdy ma własne zdanie, ale jeżeli zażądanie dymisji prezydenta to jest przejście samego siebie, to przepraszam bardzo, chyba przespałem demokrację w Polsce...
Porównania Palikota do Dody, eh dało się jeszcze gorzej wycelować? Jak można człowieka inteligentnego, cieszącego się poparciem tej części społeczeństwa, która rozumie jego intencje i znaczenie słów i działania, porównywać do .... sami państwo dokończcie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Popieram. Palikota. Jest poza konkurencją.
Reszta - zebranie do kupy i odsmażone bez soli i pieprzu.

"Dlaczego pasjonują nas skandale" - kogo pasjonują, to pasjonują. Nie wszystkich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może Wam niewiele potrzeba do szczęścia - mnie trochę więcej. Proszę mnie w Was nie mieszać, bo nie czytuję plotków itp. ;)
Jeśli coś wzbudza w człowieku "pozytywne emocje" to chyba dobrze? I jeśli Pani Autorka krytykuje tabloidy, to jakoś niezręcznie się potem na nie powoływać, formując opinię o Palikocie, prawda? Dużo niekonsekwencji. Nie stawiam minusa, bo my, początkujący autorzy powinniśmy się raczej wspierać niż kastrować. Stąd ograniczam się do konstruktywnej k., bo niekonstruktywnie mógłbym tak przywalić, że aż przykro by się zrobiło. Głównie za Palikota, którego jestem fanem ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.