Facebook Google+ Twitter

Skandal na szczycie klimatycznym w Kopenhadze

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-14 22:54

Skandal na szczycie klimatycznym w Kopenhadze. Kilkuset gości, przedstawicieli organizacji pozarządowych i dziennikarzy, mimo posiadanych zaproszeń nie zostało wpuszczonych do budynków Bella Center, gdzie trwa konferencja klimatyczna ONZ.

Wszyscy musieli przez cały dzień czekać na mrozie, ponieważ organizatorzy spotkania stwierdzili, że w środku jest zbyt wiele osób. Wieczorem oczekującym powiedziano, by przyszli następnego dnia rano.

Policja, która pilnowała wejścia do budynku, wpuszczała tylko tych uczestników szczytu, którzy odebrali już zaproszenia. Doszło do przepychanek między siłami porządkowymi a oczekującymi. Rozgoryczeni goście krzyczeli "Wstydź się ONZ!" i "Pozwólcie nam wejść!".

Joanna i Kevin z organizacji "British Youth" czekali w kolejce od 8.30. Specjalnemu wysłannikowi Polskiego Radia powiedzieli, że od 11.00 do 15.00 kolejka nie posunęła się ani o metr. Japońska dziennikarka Emily, która przyjechała do Kopenhagi kręcić film dokumentalny na temat szczytu, skarżyła się, że organizacja konferencji jest fatalna. "Wszyscy zarejestrowaliśmy się przez internet, oni musieli więc wiedzieć, ile osób przyjedzie. Nie dali nam nawet kawałka dachu nad głową, by nie stać na mrozie" - dodała japońska dziennikarka.

Przedstawiciele biura prasowego powiedzieli wysłannikowi Polskiego Radia w rozmowie telefonicznej, że starają się rozwiązać ten problem. Przeprosili za oczekiwanie i obiecali na pocieszenie... czekoladki. Organizatorzy rozdali też oczekującym kartki, na których poprosili o cierpliwość i ostrzegli, że w następnych dniach do gmachu będzie mogło wejść jeszcze mniej osób. Zapowiedzieli, że nie gwarantują, czy wszyscy, którzy mają akredytacje i zaproszenia, dostaną się do środka.

Dzisiejsze zajścia były obserwowane i relacjonowane przez liczne ekipy dziennikarzy - zarówno tych, którym udało się odebrać akredytacje, jak i tych, którzy czekali w kolejce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Cały ten szczyt jest skandalem. Jak były IO w Pekinie, to za przeproszeniem srali po gaciach i pędem lecieli do komunistycznych zbrodniarzy - wszyscy się bali. A teraz jak jakieś państwo się nie zgadza, to leci fala krytyki. Ale taka już cecha tchórzy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.