Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18834 miejsce

Skandal po konkursie Grand Press Foto. Gazeta Wyborcza zwalnia fotoreportera

Szef działu foto Gazety Wyborczej zwolnił dziś z pracy Piotra Skórnickiego - donosi branżowy miesięcznik Press po tym gdy internauci udowodnili, iż ten w nagrodzonym w konkursie zdjęciu zastosował niedozwolone techniki (korzystając z programu do obróbki zwiększono na nim liczbę ptaków).

Organizatorzy Konkursu Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2007 powiadomili jurorów o podejrzeniach, że zdjęcie Piotra Skórnickiego ("Gazeta Wyborcza Poznań") zostało poddane obróbce niezgodnej z regulaminem - donosi branżowy miesięcznik "Press"..

- Długoletni fotograf i fotoedytor "Gazety Wyborczej" w Poznaniu manipulując przynajmniej jednym ze swoich zdjęć wprowadził w błąd redakcję i okłamał czytelników - napisał dziś w oświadczeniu m.in. Piotr Wójcik, szef działu foto gazety. W imieniu swoim i redakcji przeprosił czytelników, organizatorów Grand Press i wszystkich, którzy poczuli się oszukani.

Zobacz jakie były wyniki tegorocznej edycji Grand Press Foto

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

No ładnie się pan fotograf pogrążył. Aż mi go żal. Ale tak to jest jak się oszukuje. Zasady były proste. To bardzo prestiżowy konkurs, więc kara musi być. Redakcji się nie dziwię...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy zasady konkursu byłyjasne? Autor wiedział, że nie można stosować rozmnażania (tu ptaków)? I nieoparł się pokusie! To takie ludzkie... Tysiące drobnych i grubych cwaniaczków codziennie coś kombinują. Ale podano nazwisko gościa, jednak nie podano nazwiska b. zakonnicy, co to jest oszustką.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.