Facebook Google+ Twitter

Skandal podczas Dnia Europy w Krakowie

Podczas obchodów Dnia Europy na Małym Rynku w Krakowie, pod pretekstem wzięcia udziału w konkursie wszedł na scenę antyglobalista. Poprawnie odpowiedział na pytanie o Traktat Lizboński, po czym nazwał go zniewoleniem Europy i hańbą.

Obchody Dnia Europy na Małym Rynku w Krakowie / Fot. Sławomir Ostrowski

Dostało się również rodzicom dzieci, biorących udział w Dniu Europy. Młody człowiek zakończył swoją wypowiedź słowami "Precz z Unią Europejską" odmówił przyjęcia nagrody za udzielenie poprawnej odpowiedzi na pytanie i zszedł ze sceny.





Obchody Dnia Europy na Małym Rynku w Krakowie / Fot. Sławomir Ostrowski

Po tej manifestacji antyunijnej organizatorzy przezornie dalsze pytania konkursowe kierowali do dzieci i młodzieży pod sceną.

Czytaj też:

Warszawa bawiła się w Dniu Europy. Zobacz obchody w stolicy!
Dzień Europy w Krakowie


Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (35):

Sortuj komentarze:

as
  • as
  • 14.05.2011 14:35

Skad wiadomo ze jest antyglobalista? UE przeciez to nie jest forma przejsciowa dla utworzenia jednego globalnego rzadu? Czy tez ten kto pisal arta wie cos wiecej ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
unia- won!
  • unia- won!
  • 13.05.2011 17:56

Po to są właśnie państwowe szkoły, a nie PRYWATNE, żeby dzieci można indoktrynować.
Raz czytałem wypowiedź pewnej matki, która była na szkolnym przedstawieniu, w który brała udział jej córeczka.
Matka, która wraz z mężem są eurosceptykami, nie cierpią tej Unii, była zszokowana, gdy jej córka, z uśmiechem recytowała przed cała szkoła Odę do Unii Jewropejskiej.
To pokazuje jaką mamy władzę rodzicielską nad naszymi dziećmi...
Dzieci są teraz państwowe, a my je mamy tylko hodować pod czujnym okiem urzędnika.

Komuna się moi mili nie skończyła, tylko jak mówi Pan Michalkiewicz- "przepoczwarzyła"!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Oski
  • Oski
  • 13.05.2011 16:57

Brawo dla pana!
Więcej takich odważnych trzeba, a nie głupoli którzy wierzą politykom.
Oski

Komentarz został ukrytyrozwiń
Borsuk
  • Borsuk
  • 13.05.2011 16:17

i ma racje!!!!! co nam z Uni nic tylko koszta ,dostep dla zwyklego obywatela do kasy z uni na otwarcie firmy aby dostac to graniczy z cudem jak zwykle znajomosci przyznaja fundusze a nie dobry projekt !!! Ogolnie jestesmy w Unii super extra brak nam euro tylko do pelnej paranojii...I jak by malo bylo biurokracji to Bruksela jest jej najwiekszym producentem...gratulacje dla osob co mysla ze Unia to dla nas wiekszy plus niz minus bo tutaj sie grubo takze mylą..

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mateusz
  • Mateusz
  • 13.05.2011 15:57

Droga redakcjo najpierw proszę poczytać co to jest wolność słowa i demokracja, którą "podobno" mamy w Polsce. Chłopak wyraził swoje zdanie. Bezpodstawnie nazywacie go antyglobalistą, wrzucacie filmik z jego osobą do sieci zapewne bez jego pozwolenia. Siejecie panikę, podburzacie społeczeństwo takimi artykułami, które są przeciwko "młodym i świadomym". Unia Europejska to ściema, która niszczy kraje wewnętrznie. Wystarczy spojrzeć na Grecję. Teraz kolej na Hiszpanię i Portugalię. Skandalem jest ogłupianie społeczeństwa takimi artykułami i imprezami. Dziękuję, dobranoc.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek
  • Marek
  • 13.05.2011 15:16

Właśnie, skandal, że taka impreza się odbyła. I to jeszcze w tak pięknym polskim mieście, jakim jest Kraków. Hańba!
Dziękujemy panu, który przemówił w imieniu wielu Polaków.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Chilli
  • Chilli
  • 13.05.2011 15:10

chłopczyku... po 1... to nigdy nie widziałem okrągłej "flagi" po 2... te niby "flaga" to tak na prawdę chusta do zabawy dla dzieci, moje dziecko w przedszkolu ma takie samo (nazywają to spadochron) jak tutaj http://przedszkole46.poznan.pl/userfiles/3_6%5B1%5D.jpg, tak jak w tym dowcipie... w każdym kleksie widzisz gołe baby... a po 3... mamy wolność słowa, skoro odpowiedział poprawnie na pytanie konkursowe to mógł dodać coś od siebie i nie ma w tym nic zdrożnego, byle by nie wdzierał się na scenę siłą ani nie używał wulgarnego słownictwa. Po co robicie z igły widły? Informacja roku xD

Komentarz został ukrytyrozwiń
Raf
  • Raf
  • 13.05.2011 14:01

Kto kazał tym dzieciom machać tęczową flagą? Czy one zdają sobie sprawę z tego, co ona symbolizuje?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Michal
  • Michal
  • 13.05.2011 13:07

To znaczy, ze niby to zle ze glosowalem na wstapienie do UE ?

Teraz siedze w UK od 2004 roku LEGALNIE a tak z wami baranami musialbym gnic dalej w PL.

UE to najlepsza rzecz jaka mogla sie trafic w tym zasranym polskim zyciu ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dante
  • Dante
  • 13.05.2011 12:20

za malo jest takich ludzi jak ten facet i za pozno juz na walke z tym ...