Facebook Google+ Twitter

Skandal podczas Mistrzostw Świata w Scrabble. Zaginęła literka "G"!

W Warszawie o tytuł Mistrza Świata w Scrabble walczyło 106 zawodników z całego świata. Główną nagrodą zawodów było 20 tys. dolarów. Mistrzostwom towarzyszyły silne emocje, nie obyło się również bez skandalu…

 / Fot. PAP/Bartłomiej ZborowskiPodczas jednej z rozgrywek zawodnik Chollapat Itthi-Aree kazał przerwać mecz, ponieważ jego zdaniem, przeciwnik Ed Martin ukrył w swoim ubraniu literkę "G". Oburzenie Tajlandczyka było tym większe, że właśnie tę rozgrywkę przegrał zaledwie jednym punktem. Zażądał, aby przeszukano rywala. Okazało się jednak, że przepisy nie pozwalają na rewizję osobistą i Martina ogłoszono zwycięzcą partii.

Martin mistrzostw świata w scrabble nie wygrał. Sumę 20 tys. dolarów zgarnął Nowozelandczyk Nigel Richards, którego ostatnie ułożone słowo warte było, aż 95 punktów.

Scrabble wymyślił w 1931 roku Alfred Butts. Gra jest uważana za jedną z najpopularniejszych gier słownych. W Polsce organizacją, która zajmuje się prowadzeniem Mistrzostw Polski od 1993 roku, a także zrzesza scrabblistów, jest Polska Federacja Scrabble. W zawodach o tytuł Mistrza Świata uczestnicy układają wyrazy w języku angielskim.

Źródło:
warszawa.gazeta.plDo Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Harry Houdini
  • Harry Houdini
  • 19.10.2011 10:59

Janusz, nie masz pojęcia gdzie i co ludzie potrafią chować

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z zabawy robi się szopkę,wyklejoną banknotami na zielono. Może dlatego niektórym robi się ciemno przed oczami. Proponuję,aby zawodnicy grali na golasa.Nikt nic nie schowa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cały Świat powoli schodzi na 'psy':(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.