Facebook Google+ Twitter

Skandal w Davos

Premier Turcji Recep Tayyip Erdogan na znak solidarności z Palestyną demonstracyjnie opuścił posiedzenie Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, na którym był obecny prezydent Izraela Szymon Peres.

Premier Turcji Recep Tayyip Erdogan / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/12/Prime_Minister_of_Turkey_Recep_Tayyip_Erdogan_cropped.jpg/517px-Prime_Minister_of_Turkey_RecePremier Turcji oświadczył, że dalej nie będzie uczestniczył w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos.- Dobrze wiecie, jak zabijać ludzi - oświadczył Erdogan po wystąpieniu Szymona Peresa, ostro ganiąc działania izraelskiej armii w Gazie. Obecnie Turcja jest jedynym muzułmańskim krajem, który nadal podtrzymuje stosunki dyplomatyczne z Izraelem, jednakże od momentu objęcia w 2002 roku władzy w Turcji przez islamską partię, kontakty Turcji i Izraela skomplikowały się.

Erdogana oburzał też czas wyznaczony na jego wystąpienie. Stwierdził, że prezydentowi Izraela przydzielono na wystąpienie kwadrans, a jemu zaledwie kilka minut.- Nie myślę, że wrócę do Davos po tym, jak nie pozwoliliście mi się wypowiedzieć - wykrzyknął Erdogan w obecności Szymona Peresa, generalnego sekretarza ONZ Ban Ki Muna i pozostałych wysokich oficjeli, zanim demonstracyjnie opuścił salę.

Szymon Peres objaśnił zebranemu audytorium, że uderzenia Izraela są skierowane nie przeciwko mieszkańcom Strefy Gazy, a przeciwko aktywistom Hamasu, który nie zaprzestaje bombardowań i obstrzałów izraelskiego terytorium.- Tragiedia Gazy - to nie Izrael, a Hamas - oświadczył izraelski prezydent.- Oni stworzyli dyktaturę prawdziwie niebezpiecznego rodzaju.

Wcześniej Sekretarz Generalny ONZ Ban Ki Mun, podczas swojego wystąpienia na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos zwrócił się do zebranych z apelem, aby przydzielić narodowej administracji palestyńskiej 613 milionów dolarów. Według sekretarza generalnego ONZ, środki te: - pomogą przezwyciężyć przynajmniej niektóre trudności tych złożonych czasów. Podkreślił on, że: - pomoc jest niezbędnie pilna.

Światowe Forum Ekonomiczne w alpejskim wysokogórskim uzdrowisku Davos rozpoczęło się 28. stycznia i będzie trwało do pierwszego lutego 2009 r. Z roku na rok Davos, którego historia sięga 1971 r. przekształca się niejako w światową stolicę - przybywają tam liderzy wszystkich czołowych krajów świata. W tym roku na "antykryzysowym" Forum planowało pojawić się ponad 40 szefów państw i rządów, przy czym eksperci zauważają, że takiego napływu wysokich rangą urzędników na żadnym dotychczasowym Forum w Davos jeszcze nie widziano.

Źródło: " Interfax"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Ważna informacja. Szkoda tylko, że taki protest i tak niczego nie zmieni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Ciekawy artykuł, bo kto by przypuszczał, że na tym szczeblu zdarzyć się mogą tak prymitywne zachowania?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skanduję: dalit, dalit, dalit... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Artykuł jak zawsze ciekawie napisany. Takie zdarzenia nie powinny nikogo dziwić, zwłaszcza u nas. Przecież tam, gdzie mówi się o pokoju, współpracy, jedności - zawsze musi znaleźć się ktoś, kto będzie zgrzytał zębami! Normalka!

Komentarz został ukrytyrozwiń

+) Nawet żywotne interesy gospodarcze, nie są w stanie przysłonić poczucia jedności religijnej muzułmańskiego świata.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.01.2009 14:21

+))) "Premier Turcji oświadczył, że dalej nie będzie uczestniczył w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos.- Dobrze wiecie, jak zabijać ludzi - oświadczył Erdogan po wystąpieniu Szymona Peresa, ostro ganiąc działania izraelskiej armii w Gazie." Solidaryzuję się z postawą premiera Turcji. Sam widziałem trzy filmy pokazujące zbrodnicze wyczyny armii izraelskiej na cywilnej ludności arabskiej, To zbrodnie przeciwko ludności! Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

+) Za aktywna dzialalnosc na dziennikarskiej niwie 8-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.