Facebook Google+ Twitter

Skandal w Domu Dziecka. Dyrektor pomylił rycerzy z nacjonalistami z NOP!

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2007-06-21 07:45

Członkowie nacjonalistycznej partii Narodowe Odrodzenie Polski (NOP), którzy na co dzień głoszą antysemickie hasła i słyną z prześladowania mniejszości seksualnych, uczestniczyli w obchodach Dnia Dziecka w Domu Dziecka w Tczewie.

Nacjonaliści przynieśli cukierki, zrobili wspólne zdjęcie z dziećmi i sztandarem partii. Teraz chwalą się tym na swoich stronach internetowych. Edward Dembiński, dyrektor tej placówki, przyznaje, że jeden z wychowawców informował go, iż 1 czerwca dom odwiedzą młodzi ludzie, którzy przyniosą prezenty dla dzieciaków.  / Fot. www.nacjonalista.plNie sprawdził jednak, kto dokładnie zaoferował wsparcie jego wychowankom. Sam widział z okien budynku, jak grupa krótko ostrzyżonych chłopaków wchodzi na teren placówki. Pomylił ich jednak z rycerzami, którzy tego dnia mieli dać pokaz walki na miecze (na sztandarze NOP widnieje zgięta ręka z mieczem w dłoni – dop. red.). Zdaniem Marcina Kornaka, redaktora naczelnego antyfaszystowskiego pisma „Nigdy Więcej”, zachowanie dyrekcji tczewskiego Domu Dziecka to skandal, z którego powinny zostać wyciągnięte poważne konsekwencje.

Pomorski oddział NOP na swojej stronie internetowej chwali się wizytą w tczewskim sierocińcu. - To pierwsza taka nasza akcja na Pomorzu. Sami zwróciliśmy się do dyrekcji Domu Dziecka w Tczewie, z chęcią obdarowania najmłodszych wychowanków drobnymi upominkami. Nie mogliśmy w tym dniu zapomnieć o naszym młodszym rodzeństwie... - czytamy w relacji z tej imprezy.

Obok na zamieszczonych zdjęciach widać uśmiechnięte twarze krótko ostrzyżonych młodzieńców. Jedno z gromadką dzieci, drugie na tle Domu Dziecka z rozwiniętym charakterystycznym zielonym sztandarem NOP - wpisaną w „O“ zgiętą ręką dzierżącą w dłoni miecz. - Nasza obecność mogła zaskoczyć nie jedną osobę, jednak wszyscy zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci przez wychowawców i ich wychowanków - chwalą się członkowie antysemickiego NOP z Tczewa.

Prawda okazuje się jednak inna. Skontaktowaliśmy się z Edwardem Dembińskim, dyrektorem tej placówki. O Narodowym Odrodzeniu Polski dowiedział się od naszego reportera. Gdy usłyszał, że członkowie tej partii odwiedzili jego wychowanków, a ich zdjęcia zamieścili w Internecie, nie krył wzburzenia.

- Przyznaję, że jeden z wychowawców mówił mi, że 1 czerwca odwiedzą nas młodzi ludzie, którzy przyniosą upominki dzieciom. Zgodziłem się z myślą o wychowankach. Widziałem ich nawet przez chwilę, ale pomyślałem, że to przyjechali rycerze, którzy mieli uświetnić tę imprezę - wyjaśnia dyrektor Dembiński. - To wydarzenie będzie dla nas przestrogą, aby dokładniej weryfikować potencjalnych darczyńców. Nigdy nie zgadzałem się, aby jakiekolwiek ugrupowanie wykorzystywało dzieci do budowania swojego wizerunku. Zapewniam, że będę rozmawiał na ten temat z wychowawcą. Sprawdzę, czy miał on świadomość, że ci ludzie należą do takiej partii. Ja z nimi osobiście nie rozmawiałem - zapewnia dyrektor tczewskiego Domu Dziecka.

Zaskoczony i oburzony sytuacją jest Adam Kucharek, wicestarosta powiatu tczewskiego, który sprawuje pieczę nad tą placówką. - Dziś porozmawiam na ten temat z dyrektorem Dembińskim. To niedopuszczalne, aby takie rzeczy miały miejsce. Jestem zaskoczony. Dyrekcja Domu Dziecka ma obowiązek informować mnie o wszystkim - zapewnia Kucharek. Próbowaliśmy skontaktować się z przedstawicielami NOP na Pomorzu. Kontaktowy numer telefonu podany na stronie internetowej tej partii pozostawał jednak głuchy.

Narodowe Odrodzenie Polski, czyli...


NOP to jedno z najprężniej działających polskich nacjonalistycznych ugrupowań politycznych. Istnieje od 1981 roku. Liderem tej partii jest od początku Adam Gmurczyk. NOP wydaje także swoje pismo „Szczerbiec“, w którym wielokrotnie pojawiały się artykuły o zabarwieniu antysemickim. Zrzesza około tysiąca członków w całym kraju. Organizacja zasłynęła także z licznych akcji skierowanych przeciwko homoseksualistom czy obywatelom Izraela. W wydanej przez siebie książce „Mit Holocaustu“ NOP podważało także istnienie komór gazowych i liczbę osób, które zginęły w hitlerowskich obozach koncentracyjnych.

Faszystowskie granie na Podlasiu


Około 200 nazistów z Polski i Europy gościło w ostatni weekend na Podlasiu. Na prywatnej posesji w Krasnem Folwarcznem zagrał dla nich faszystowski zespół No Remorse z Wlk. Brytanii. Jego członkowie występują z reguły na scenie owinięci w swastyki. Nawołują do nienawiści rasowej podczas koncertów organizowanych w tajemnicy. Zapowiedzi tej imprezy pojawiały się na nazistowskich stronach internetowych. Policja została poinformowana przez Stowarzyszenie „Nigdy Więcej“, że neofaszyści szykują się na zlot. Funkcjonariusze kontrolowali samochody, którymi podróżowali na koncert fani „No Remorse“, jednak nikt nie został zatrzymany. Nie interweniowano także w trakcie koncertu.

To prawdziwy skandal


Marcin Kornak, Stowarzyszenie „Nigdy Więcej“: Nie umiem znaleźć innego słowa niż skandal na zachowanie dyrekcji tego Domu Dziecka. Moim zdaniem, powinna ona ponieść konsekwencje swojej głupiej decyzji. Narodowe Odrodzenie Polski to partia powszechnie uznawana za neofaszystowską, która pojawiła się w tym Domu Dziecka tylko po to, aby udział w imprezie opisać na swojej stronie internetowej i w ten sposób wykorzystać dzieci do poprawienia swojego wizerunku. To bezwzględne wyrachowanie. Być może dyrekcja tej placówki w dobrej wierze chciała zorganizować swoim wychowankom Dzień Dziecka, jednak nie zwalnia jej to od odpowiedzialności. A gdyby zaprosiła grupę pedofilów? Wystarczy spojrzeć na stronę internetową NOP, aby zauważyć, jakie treści i poglądy reprezentują ci ludzie. To przecież antysemici, neofaszyści, których hasła kojarzą się w oczywisty sposób z hitlerowskimi. Nie możemy dopuścić, aby dzieci od najmłodszych lat były indoktrynowane taką ideologią. To grozi ich skrzywieniem.

Czytaj też tekst Michała Tyrpy o innym skandalu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 05.05.2008 14:05

>Naziści udają "dobrych wujków" i my mamy to tolerować panie zx?
Doucz się człowieku co to jest nazizm

Komentarz został ukrytyrozwiń

O tyle o ile kiedyś myślałem podobnie - to teraz z całą pewnością mogę powiedzieć ,że artykuł jest kłamliwy i łamie podwaliny dziennikarstwa - rzetelne informowanie. Mogę się nie zgadzać z poglądami NOP i zwyczajnie na nich nie głosować, ale nie widzę powodu aby kłamać jawnie w stosunku do nich. Przykładowo, pisanie ,że są antysemitami jest mało rzetelne gdyż antysyjonizm od antysemityzmu się różni. Mówienie prawdy o żydach, nawet bolesnej dla nich nie jest w cale antysemityzmem. Przypominam ,że kiedyś za powiedzenie ,że w szeregach komunistów i nazistów najbardziej wpływowi byli Żydzi było również brane za antysemityzm, a teraz uczy się tego w szkołach. Przecież nie można zatuszować tego ,że SA czy NSDAP w swoich szeregach miało Żydów(i to były najbardizje wpływowe osoby).

Idąc dalej - NOP jest organizacją dla mnie nic nie mogącą(aktualnie) zdziałać, ale dziwi mnie nagonka medialna na nich. Coś musi być w nich prawdziwego skoro media się jednoczą często w nagonce na nich, ale jak to powiedział dziennikarz z TVP1 do pewnej pani ze środowiska anarchistycznego : "tak ,ale to wy określacie ich mianem faszystów, tak naprawdę prezydent Krakowa nie miał prawa zabronić im manifestować".

Komentarz został ukrytyrozwiń

(-) O ile - delikatnie mówiąc - nie żywię sympatyj do ruchów narodowo-radykalnych , a NOP-owi mam im wiele do zarzucenia, to odczuwam wręcz imperatyw kategoryczny, żeby dać minusa i napisać, że wg mojej wiedzy artykuł jest po prostu nieuczciwy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jaaasneee. Przyklaskiwać to należy organizacjom gejowskim jak zachce im się odwiedzić dzieciniec.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Naziści udają "dobrych wujków" i my mamy to tolerować panie zx?
+

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.06.2007 09:15

ZX, tu jest cos dla Ciebie. Czytales?

link

Komentarz został ukrytyrozwiń

link zone_29571.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

-

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ładnie wymieszane prawdy, półprawdy i najzwyklejsze kłamstwa w tym artykule. A kłamstewka przemycone i już czytelnik ma wyrobione zdanie na temat NOP. To taka sama organizacja jak na gejowska. Nie wierzycie?
Jako przykład :

W wywiadzie dla izraelskiej agencji prasowej JTA, rabin Friedman powiedział, że: "Szkoła używa nazistowskich metod
wobec swoich własnych Żydów. To są żydowscy gangsterzy. Izraelska ochrona nie dopuszcza moich dzieci do szkoły.
Chasydzki rabin Friedman został potępiony przez syjonistyczne środowiska,
gdyż nie zgadza się z syjonistyczną oceną dotyczącą liczby zamordowanych podczas 'Holokaustu' Żydów,
która według niego wynosi jeden milion, a nie 6 milionów.

Albo

Arcybiskup Bagnasco stał się obiektem ataków bojówek prohomoseksulanych po tym,
jak dobitnie sprzeciwił się rządowym działaniom przyznającym parom homoseksualnym te same uprawnienia,
które należą się tylko małżeństwom.
"Dlaczego nie mówić: nie! różnym formom kreowania alternatywnych form rodziny?" - woła abp Bagnasco.
"Dlaczego nie mówić: nie! spółkowaniu brata z siostrą, którzy żyją razem i mają ze sobą dzieci,
tak jak to ma miejsce w Wielkiej Brytanii? Dlaczego nie mówić: nie! partii pederastów w Holandii?"

To nie są organizacje typu faszystowskiego przecież, bo geje to tacy grzeczni są, a żydzi to przecież do rany przyłóż.

Nie podoba mi się ten artykuł, bo jest tendencyjny.

NOP jest prawnie zarejestrowaną organizacją, jeśli ktoś ma podejrzenia o faszyzowanie tej organizacji to niech złoży doniesienie do prokuratury.
Wielu z rzeczy, które robią członkowie tej organizacji nie popieram, ale jak na razie to nie łażą z koktajlami młotowa po ulicach i nie wybijają okien, nie palą aut jak np organizacje lewackie we Francji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.