Facebook Google+ Twitter

Skandal w Rosji. Piloci bez licencji latali z Władimirem Putinem?

Ośmiu pilotów specjalnego Oddziału Lotniczego "Rossija" podejrzewa się o posiadanie fałszywych licencji. Jednostka zajmuje się transportem lotniczym najważniejszych osób w Rosji, w tym Władimira Putina.

 / Fot. By Sergey Riabsev [GFDL 1.2 (http://www.gnu.org/licenses/old-licenses/fdl-1.2.html) or GFDL 1.2 (http://www.gnu.org/licenses/old-licenses/fdl-1.2.htmlInformację podał serwis Life News, który powołuje się na źródła w Federalnej Agencji Transportu Lotniczego Rosji. Sprawa fałszywych licencji dotyczy 70 pilotów z różnych rosyjskich linii lotniczych. Ośmiu z nich lata w oddziale "Rossija".

Oddział stacjonuje na lotnisku Wnukowo i znajduje się w jurysdykcji departamentu gospodarczego Administracji Prezydenta Federacji Rosyjskiej. Dwudziestoma samolotami tej jednostki lata m.in. prezydent, premier, szefowie izb parlamentu i minister spraw zagranicznych. Flota składa się z czterech iłów-96, a także tupolewów Tu-154M i śmigłowców Mi-8 i innych maszyn - podaje serwis Gazeta.pl.

Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej miał domagać się odsunięcia od lotów wszystkich podejrzanych. Wśród nich znaleźli się piloci Aerofłotu, "Rossiji" i mniej znanych linii lotniczych.

Kontrole zaostrzono po katastrofie Boeinga 737, do której doszło w listopadzie ubiegłego roku. Zginęło wówczas 50 osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

No, proszę bez licencji a latają bez spadania i haczenia o brzozę...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może dlatego nikt ich nie zestrzelił, bo nie mieli licencji?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.