Skandal z kibicami Legii w roli głównej w Wilnie

• Autor usunął profil

• Data dodania: 2007-07-08 19:23

Chuligani kibicujący Legii Warszawa podczas meczu wyjazdowego z Vetrą Wilno wszczęli burdy na tamtejszym stadionie.

Podczas meczu Vetrą Wilno z warszawską Legią doszło do rozruchów na stadionie rozpoczętych przez polskich "kiboli". Musiała interweniować litewska policja, która użyła kul gumowych. Polscy chuligani zniszczyli bannery reklamowe i bramkę wejściową.

W przerwie meczu Pucharu Intertoto, pomiędzy Vetra Wilno a Legią Warszawa, fani stołecznej drużyny zniszczyli ogrodzenie i wdarli się na płytę boiska. Uzbrojeni w pręty i sztachety atakowali policję. Rzucali kamieniami i świecami dymnymi, zdemolowali banery reklamowe usytuowane wokół boiska, próbowali zniszczyć bramki / Fot. PAP/EPA/AFI/STRPierwsi chuligani-kibice weszli na murawę w czasie przerwy. Po 45 minutach Legia przegrywała z Vetrą 0:2, co rozwścieczyło kibiców, ale do rozruchów najprawdopodobniej i tak by doszło, o czym świadczą przygotowane przez Polaków kije. Szkoda, że tak się stało. Legia najpewniej zostanie ukarana przez UEFA, a dzisiejsze wydarzenia mogą wpłynąć niekorzystnie na stosunki polsko-litewskie.