Facebook Google+ Twitter

Skandaliczne zachowanie trenera Jagielonii. Hajto wygłasza rasistowskie hasła

Podczas poniedziałkowego meczu Jagielonia - Lech, doszło do kuriozalnej sytuacji. Trener Jagielonii Tomasz Hajto, wdał się w pyskówkę z zawodnikiem Lecha Poznań Luisem Henriquezem.

Jagielonia - Lech / Fot. PAP/Artur ReszkoSytuacja ta, doprowadziła do tego że trener Jagielonii został wyproszony na trybuny. Do tego momentu wydawało się że sytuacja jest opanowana. Mimo widocznego mocno zburzonego trenera, piłkarze grali, sędziowie sędziowali. Niestety, po meczu trener Hajto wciąż miał pretensję do sędziego liniowego. Zaraz po gwizdku zobaczyliśmy coś, czego nie powinniśmy widzieć na meczach tej rangi. Hajto, wyraźnie niepanujący nad sobą, przemierzał boisko w kierunku sędziego bocznego. Nie powstrzymało go nawet dwóch zawodników Jagielonii, którzy po próbie powstrzymania trenera otrzymali ostrą słowną i fizyczną reprymendę. Sędzia nasłuchał się wielu niemiłych słów, jednak to nie był koniec dziwnego i skandalicznego zachowania się trenera.

Podczas wywiadu z dziennikarzami Canal Plus podsumował całą sytuację słowami
"Nie może być tak, że w moim kraju będzie mnie obrażał obcokrajowiec"

Ciśnie się na usta pytanie? A Polak może?

Luis Henriquez jest ciemnoskórym obcokrajowcem. Czy to uprawnia trenera Hajto do wygłaszania stricte rasistowskich haseł?
PZPN prowadził akcję "Stop z rasizmem na stadionach", może czas trenerowi Hajto uzmysłowić co to jest rasizm, bo wyraźnie ma z tym problem.

Jagielonia została pokonana przez Lecha 0:1. Gola dla gości strzelił Lovrencsics. Niesmak z zachowania trenera Hajto pozostał.

Piotr May

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dla mnie to autor ma problem z definicją rasizmu. Proponowałbym doczytać na ten temat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.