Facebook Google+ Twitter

Skandaliczny film na YouTube obraża profesora Geremka

"Dziennik Wschodni" wychodzący w Lublinie opisuje dziś sprawę skandalicznego filmu, nakręconego przez lubelskiego nacjonalistę, Eugeniusza Sendeckiego. - Najlepsze, co zrobił dla Polski to wziął i się zabił - tak całe życie profesora Bronisława Geremka podsumowuje jeden z jego bohaterów filmu. Dwaj mężczyźni domagają się, by zwłoki profesora wyrzucić z Powązek.

 / Fot. http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20081009/NEWS01/298024412Przed bramą cmentarza stoi trzech mężczyzn, każdy ma w ręku łopatę. Opowiadają, że trzeba wykopać Geremka z cmentarza, bo "nie powinien leżeć na polskiej ziemi" - opisują dziennikarze film. - Powązki przeznaczone są dla wielkich patriotów, a nie szkodników, takich jak Geremek, Jacek Kuroń czy Ryszard Kukliński - dodają. Trzyminutowy film nosi tytuł "Wykopanie Bronisława Geremka z Powązek", a nakręcił Eugeniusz Sendecki, znany w Lublinie nacjonalista.

Film obejrzeli już wczoraj warszawscy prokuratorzy, ale - jak uznali - nie doszło do zbezczeszczenia zwłok, a mężczyźni nie weszli na teren cmentarza. Nie zachodzi podejrzenie popełnia przestępstwa ściganego z oskarżenia publicznego. Rodzina Bronisława Geremka może wystąpić do sądu, jeśli uzna, że jej dobra zostały naruszone - powiedziała "Dziennikowi Wschodniemu" rzeczniczka prokuratury.

Zobacz film
Pełny artykuł na stronie Dziennika Wschodniego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

W. Tumanowicz
  • W. Tumanowicz
  • 09.09.2010 11:15

Eugeniusz Sendecki i ta jego elpeerowska czereda to duchowi potomkowie Adolfa Hitlera.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.