Facebook Google+ Twitter

Skandia Maraton Lang Team. Jak było w Bielawie?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-05-18 18:45

Poznanianka Kinga Skrok-Zozulińska była w niedzielę bardzo zadowolona, gdyż ukończyła dystans Mini podczas trzeciej edycji Skandia Maraton Lang Team w Bielawie. Powodem do satysfakcji było jednak nie to, że zajęła piąte miejsce w swej kategorii wiekowej K4, ale fakt, że całą trasę (33 kilometry) przejechała bez podpórek.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Lang Team– Na żadnym fragmencie maratonu Mini - były trzy podjazdy, także i na Łysą Górę, nie musiałam zsiadać z roweru, tylko pedałowałam, pedałowałam. pedałowałam To mnie bardzo cieszy, satysfakcjonuje. Udowodniałam sobie, że trudny maraton MTB w Górach Sowich mogę pokonać bez podpórek i marszu z rowerem pod górę.

Podobnie jak Kinga Skrok-Zozulińska zadowolony był Andrzej Kaczmarek, też z Poznania. Ten świetny przed laty kolarz 25 listopada tego roku ukończy 62 lata i nadal jest w dobrej formie sportowej. Zaczynał przygodę z rowerem w Klubie Sportowym Stomil pod okiem Ryszarda Pawlaka. Było to w roku 1965. Wkrótce przyszły sukcesy i powołanie do kadry narodowej polskich kolarzy.

Więcej szczegółów na skandiamaraton.pl

Startował trzy razy w Wyścigu Pokoju - w latach 1970, 1971, 1973. W swym debiutanckim starcie w majowej imprezie zajął czwarte miejsce, piąty był w roku 1973. Był ofiarnym pomocnikiem Ryszarda Szurkowskiego, ale na swym koncie ma wygrany etap z Włocławka do Bydgoszczy.

Andrzej Kaczmarek jako zawodnik zjeździł całą Europę, ścigał się w Wenezueli, w Algierii, w Maroku odmroził sobie ręce. Karierę wyczynowego kolarza zakończył w 1980 roku. Do maratonów, do sportowej rywalizacji wrócił w 2006 roku. W Bielawie wystartował na rowerze górskim marki Evo, zajął dwunaste miejsce w kategorii M5 (Mini) i podjechał bez problemu wszystkie górki i podjazdy.

– Raduje mnie fakt, że nadal cieszę się dobrym zdrowiem i mogę w szlachetnej rywalizacji być na mecie na 108. miejscu, wyprzedzając jeszcze ponad setkę znacznie od siebie młodszych zawodników.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.