Facebook Google+ Twitter

Skaner linii papilarnych w Samsungu Galaxy S5 został złamany. Zobacz jak ominięto zabezpieczenia

Samsung Galaxy S5 ledwie zadebiutował na rynku, a już złamano jedno z zabezpieczeń. Niemieccy specjaliści pokazali, jak łatwo ominąć czytnik linii papilarnych dostępny we flagowcu Samsunga.

 / Fot. materiały prasoweEksperci z Security Research Labs przygotowali "sztuczny palec", w którym odbite zostały linie papilarne użytkownika. Z jego pomocą przeszli bez najmniejszych problemów przez zabezpieczenia urządzenia. Mało tego, dokonali płatności w serwisie PayPal, korzystając z odcisku palca jako uwierzytelnienia.

W przeciwieństwie do mechanizmu TouchID zaimplementowanego w iPhonie 5S, po restarcie telefonu nie jest konieczne podanie specjalnego hasła zanim przejdziemy do autoryzacji za pomocą odcisku palca - informuje serwis Dobreprogramy.pl.

Zastanawiające była reakcja rzecznika serwisu PayPal, oferującego usługi płatnicze. Uznał on, że pomimo odkrytej wady system skanowania linii papilarnych jest i tak bezpieczniejszy niż hasła.

Koreański producent na swojej stronie w następujący sposób reklamuje czytnik linii papilarnych: "Poziom bezpieczeństwa został zwiększony i jeszcze bardziej spersonalizowany. Teraz możesz odblokowywać telefon i wykonywać płatności przez Pay Pal jednym ruchem palca. Płacąc za usługi firmy Samsung, możesz używać linii papilarnych zamiast hasła do swojego konta."

Zobacz w jaki sposób udało się ominąć zabezpieczenia Samsunga.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.