Facebook Google+ Twitter

Skanery anatomiczne będą zainstalowane na niemieckich lotniskach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-04 13:42

Budzące wiele kontrowersji skanery anatomiczne być może jeszcze w tym roku zostaną zainstalowane na niemieckich lotniskach. Wprowadzenie tych urządzeń popierają politycy rządzącej w Niemczech chadecji.

Przewodniczący komisji spraw wewnętrznych Bundestagu Wolfgang Bosbach z CDU powiedział, że pierwsze tego typu skanery mogłyby pojawić się na lotniskach już w połowie roku. Jeśli testy wypadną pomyślnie, rząd rozważy możliwość ich obowiąkowego używania.

Jak informowały w weekend media, w Niemczech trwają pracę nad ulepszeniem tzw. „nagich skanerów". Dzięki nowym rozwiązaniom mają one dokładnie pokazywać sylwetki pasażerów i przedmiotów, które noszą oni w ubraniu. Obraz intymnych sfer prześwietlanych osób ma być natomiast rozmyty.

Wprowadzenie anatomicznych skanerów od dawna budzi w Niemczech kontrowersje, ale ma coraz więcej zwolenników. Kiedy jesienią 2008 r. takie rozwiązanie zaproponowała Komisja Europejska, rząd w Berlinie oświadczył, że „nie będzie uczestniczył w tym wybryku".

Obecnie chadecccy deputowani popierają instalację skanerów, twierdząc, że popawią one bezpieczeństwo na lotniskach. Natomiast działacze praw człowieka, eksperci zajmujący się ochroną danych osobowych i przedstawiciele Kościołów traktują prześwietlanie za pomocą „nagich skanerów" jako ingerencję w prywatną sferę człowieka i naruszenie jego godności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.