Facebook Google+ Twitter

Skąpiec czy dziobak? Jakim jesteś studentem?

Życie studenta bywa różne. Imprezy w akademikach albo na mieście, wypijanie hektolitrów alkoholu albo systematyczna nauka z podręczników czy też kameralne spotkania na wernisażach lub spektaklach teatralnych.

Zmęczeni studenci / Fot. Love KrittayaAle jacy są studenci prywatnych uczelni? Krąży wiele mitów na temat takich uczelni, że wypuszczają edukowanych głupców, że zapłata za semestr jest równoznaczna z zaliczeniem semestru. Na takich uczelniach można wyróżnić kilka typów studentów.

Luzacy- niczym się nie przejmują i często przychodzą na uczelnie, ale nie na wykłady. Prowadzą szeroko rozumiane życie towarzyskie. Jeżeli już chodzą na zajęcia to tylko po to aby odhaczyć się na liście obecności. Podczas tych wykładów są zwykle zajęci czymś innym- np. korzystaniem z laptopa.

Kserowcy- jest to grupa ludzi, która chodzi na większą część wykładów, ale nie odmawia sobie imprez. Często dla zabawy potrafią zrezygnować z jakiś zajęć. Kiedy siedzą na wykładach, często nie notują, tylko szkolą swój warsztat szkicowniczy bazgrząc różne rzeczy na kartkach papieru. Kiedy przychodzi jednak do sesji, to kserują cudze notatki i uczą się z nich.

Skąpcy- osoby które mają dostęp do różnych bryków, ściąg, podręczników, gotowców etc. Jednak ta grupa nie chce się nimi z nikim dzielić. Pożyczenie czegoś od takiej osoby to nie lada wyczyn. Czasem mówi się, że prędzej dziewica orleańska przestanie być dziewicą, niż skąpiec pożyczy swój materiał na ksero lub na parę dni. Często zdarza się, że skąpcy tworzą jedna grupę, która trzyma się razem.

Sesyjni- osoby które chodzą na wykłady, a czasem nie. Prowadzą notatki, ale nie z wszystkich przedmiotów, korzystają także z kserówek. Często dysponują jakimiś gotowcami. Cechuje ich jednak zasada, że potrafią zakuć, zdać i zapomnieć. Problemy zaczynają się dopiero przy etapie licencjatu.

Sportowcy- aktywni członkowie AZS. Często się zdarza, że mają fory na egzaminach w zamian za osiągnięcia sportowe. Tworzą własną grupę, która potrafi znakomicie dogadywać się z innymi grupami prócz skąpców, z którymi rzadko kto się dogaduje.

Dziobaki- złośliwie nazywana grupa, która systematycznie chodzi na wszystkie wykłady i często uczęszcza na zajęcia dodatkowe. Korzystają z podręczników, zalecanej literatury. Na egzaminach korzystają z własnej wiedzy. Jest to grupa do której często trudno się dostać, bądź zdobyć z nią dobry kontakt. Jeżeli jednak zdobędziemy zaufanie dziobaka możemy liczyć zawsze na dobre notatki.

W związku z tym że takich grup i ich nazewnictw istnieje naprawdę sporo, opisałem kilka podstawowych typów studentów. Każdy student może należeć do kilku z tych grup jednocześnie. A jak jest na waszych uczelniach? Do jakiej grupy należycie Wy?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Zabawne ;-)
Ach, piękne studenckie życie...
(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękna charakterystyka "biały" studencie. Długo zastanawiałem się do jakiej grupy należę. I dalej mam z tym problem. U mnie to chyba zależy od wykładu. Zastanawia mnie również z jaką grupą TY się utożsamiasz. Pozdrawiam "bojowego Ateńczyka"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miała być jeszcze sonda, ale są jakieś problemy techniczne :( Widzisz Gosiu jaki ten świat mały ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

na mojej uczelni jest tak samo jak na twojej :D bo to ta sama uczelnia :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

O, jaka świetna charakterystyka! (+) W ogóle nie znałem tych określeń.
To kim ja jestem? Dostępnym Dziobakiem na etyce, Kserowcem na biopsychologii, a na reszcie - zależy od dnia...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.