Facebook Google+ Twitter

Skarb Inków czeka na odkrywców w Myślenicach

Mało kto wie, że w Myślenicach po dziś dzień mieszka jeden z potomków tajemniczego ludu Inków… Czy to prawda? Absolutnie tak! Jak niesie wieść gminna, w mieście ukryto też legendarny skarb, którego tajemnicy strzeże rodzina.

 / Fot. k. UchaczJak można się o tym przekonać? Wyruszając na wielkie poszukiwanie skarbów Inków 30 lipca w Myślenicach.

Odkrywcy wystartują w samo południe, w sobotę z myślenickiego rynku. Otrzymają specjalne karty zawodnicze, identyfikatory, „prowiant” oraz wszelkie potrzebne materiały informacyjne. Zadaniem uczestników zabawy będzie, na podstawie mapy i zdobytych wskazówek, odnalezienie kolejnych miejsc, gdzie w każdym z nich znajdą zagadkę, której rozwiązaniem będzie następny punkt, do którego muszą się udać. Ostatnim z nich będzie właśnie skarb Inków.

W poszukiwaniu skarbu Inków. Wyprawa Colca Condor 2009

„Rekordowe poszukiwanie skarbów, to niezwykła okazja do poznania miasta, a przede wszystkim do zgarnięcia cennego skarbu. Warto poświęcić sobotnie popołudnie i samodzielnie, rodzinnie lub z grupą przyjaciół wyruszyć w teren z mapą, podpowiedziami i oddać się poszukiwaniom” – zachęca Maciej Ostrowski burmistrz Miasta i Gminy w Myślenicach. O skarbie wiadomo niewiele. Jedno jest jednak pewne: to coś cennego i wyjątkowego. Jego posiadacz z całą pewnością do końca życia będzie czuł się wyróżniony. „Poszukiwanie skarbu to zabawa, jednak związek Myślenic z Inkami jest bezsprzeczny. Sam kiedyś badałem tę sprawę i doszedłem do bardzo, bardzo interesujących wniosków. To, co odkryłem, przerosło moje wszelkie oczekiwania” – komentuje Marek Stoszek, pasjonat historii i ekspert gry miejskiej w Myślenicach.

Oficjalne przekazanie fantów dla najlepszych odkrywców odbędzie się tego samego dnia o godzinie 19 przed koncertem zespołu Dżem na głównej scenie Dni Myślenic. Więcej informacji o akcji już wkrótce na naszej stronie www.myslenice.pl oraz na naszym profilu na Fecbooku.

Aby wziąć udział w grze, wystarczy pobrać ze strony www.myslenice.pl formularz zgłoszeniowy, wypełnić go i odesłać na adres promocja@myslenice.pl lub dostarczyć do Urzędu Miasta i Gminy w Myślenicach - Rynek 8/9, do Wydziału Strategii, Rozwoju Gospodarczego i Promocji – pok. nr
12, do dnia 28 lipca 2011 Zabawa rozpocznie się w sobotę (30.07) o godz. 12 na myślenickim rynku. Więcej szczegółów oraz regulamin dostępne są na stronie www.myslenice.pl

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.