Facebook Google+ Twitter

Skarb Państwa: Plany na prywatyzację

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-22 19:28

Do końca 2010 roku przychody z prywatyzacji mają wynieść prawie 37 miliardów złotych - zapowiada minister skarbu Aleksander Grad.

Lista kluczowych projektów obejmuje między innymi sektor energetyki i chemii oraz sprzedaż części udziałów skarbu państwa w spółkach giełdowych, w tym części akcji KGHM i Lotos.

Minister Grad wyjaśnił, że projekt aktualizacji "Planu Prywatyzacji na lata 2008-2011" został dziś skierowany do Komitetu Stałego Rady Ministrów oraz zainteresowanych resortów. "Ten dokument ma pokazać w jaki sposób możemy pozyskać określone środki z prywatyzacji w różnych spółkach" - wyjaśnił szef resortu skarbu państwa. Jak dodał - ostateczna decyzja w sprawie aktualizacji planu może zapaść już w przyszłym tygodniu.

Aleksander Grad zapewnił, też że kwota jaką założył w związku z prywatyzacją jest dokładnie przemyślana i do osiągnięcia. Założone wpływy są możliwe do osiągnięcia bez narażania skarbu państwa na zarzut niegosopodarności - zaznaczył minister.

Szef resortu skarbu zapewnił również, że mimo kryzysu skarb państwa nie straci na prywatyzacji. "Prywatyzacja w sytuacji kryzysu jest również wsparciem dla samych firm" - zapewniał. Grad przyznał, że istnieje pewne ryzyko, ale - jak dodał - będzie postępował w tej kwestii racjonalnie a decyzje podejmowane będą między innymi po analizie cen rynkowych.

Aleksander Grad podkreśla, że mimo światowego kryzysu, w trakcie rządów obecnej ekipy, nastąpiło znaczące przyspieszenie prywatyzacji w Polsce i wzrost przychodów budżetowych z tego tytułu. W tym okresie zakończono proces prywatyzacji 144 spółek i przeprowadzono z sukcesem oferty publiczne spółek jak Zakłady Azotowe w Tarnowie, Enea czy LW Bogdanka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.