Facebook Google+ Twitter

Skarbówka karze za chęć nauki

Kto się nie rozwija ten się cofa. To wiedzą wszyscy. Ale jak skorzystasz z szansy, by się rozwijać - Urząd Skarbowy cię skarci.

 / Fot. By Jarosław Pocztarski [CC-BY-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia CommonsBy praktykować kiepsko płatny zawód pielęgniarki czy położnej należy być członkinią odpowiedniej izby. Każda praktykująca pielęgniarka czy położna płaci na izbę składkę. Jedną z form wsparcia pielęgniarek i położnych przez izby są darmowe kursy doszkalające czy też kwalifikacyjne.

I tu wkracza na scenę urząd skarbowy. Poproszony o indywidualną interpretację podatkową Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach oświadczył, że tego rodzaju kursy stanowią dochód dla ich uczestników i powinny zostać opodatkowane stawką 18% od wartości kursu. Oznacza to, że np. zarabiająca na rękę 1600 zł położna, której udało się załapać na jeden ze specjalistycznych kursów, będzie musiała zapłacić podatek rzędu od 500 do 900 zł. Jest to o tyle zdumiewające, że prawo do odbycia takiego kursu nabyły one poprzez opłacanie składki członkowskiej w swojej izbie zawodowej.

Fiskalizm państwa sięga coraz głębiej i coraz częściej się słyszy, że rządzący zapomnieli, iż owce się strzyże a nie zarzyna. Niemniej jednak, gdy następnym razem politycy wyrażą zdziwienie faktem, że personel medyczny wybiera emigrację, trudno będzie nie zdziwić się rozmiarem hipokryzji. Zwłaszcza gdy do kiepskich zarobków dochodzi kara za chęć rozwoju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Nie podpowiadaj im

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się całkowicie z moim przedmówcą, nie wiemy jakie szczęście nas spotkało że żyjemy w takim kraju. Powinniśmy być szczęśliwi, że skarbówka odpuszcza nam płacenie podatku za szkolenia obowiązkowe (np BHP), cykliczne oczywiście i obowiązkowe wizyty u lekarzy medycyny pracy. Przecież to tez jest wartość dodana.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chciałbym zwrócić uwagę Szanownych Dyskutantów, że "rozwój" to wspaniałe słowo "worek", plastyczne jak guma, albo gumowe jak plastelina.

W jakim szczęśliwym kraju my żyjemy, to nawet setki tysięcy ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy. Przecież politycy odmieniają słowo "wzrost" przez wszystkie przypadki choćby on był statystycznie nieistotny, ob właśnie o takim przeważnie mowa. Jeżeli urośnie w słupkach 0,1 procent jakiś wskaźnik, to to zawsze jest sukces, nawet gdyby to był wzrost bezrobocia, bo przecież mogłoby być znacznie gorzej. Nikt z polityków poważnych nie powiedział, że nie o taką skalę chodzi nam, ambitnym Polakom, których przecież pół świata zachodniego chwali za uczciwość, solidną pracę... dla ich kraju.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Rafale!
A jaki Polski system nie jest chory? W chorym państwie wszystko jest chore. Chore i klerykalne jest sądownictwo, prokuratury są chore i do tego partyjne, a szczytem wszystkiego jest i chora Ochrona Zdrowia. Jedyni którzy w tym państwie nie chorują to prezydent, premier oraz leczący ich Arłukowicz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kiedyś przeczytałem, że tak naprawdę nie są ważne stawki podatku tylko prostota systemu. Im prościej płacić podatki tym lepiej rozwija się gospodarka.

Nasz system jest chory. Sami urzędnicy skarbowi go nie ogarniają. Ja jako zaczynający przedsiębiorca dostałem po inwestycjach pewnej zadyszki i poprosiłem o zwrot nadpłaconego VATu. Nigdy więcej tego błędu nie popełnię. Najpierw kontrola która ujawniła jakieś totalne pierdoły (zaległy podatek z odsetkami wyniósł niecałe 50 zł) a potem czekaj człowieku 180 dni na zwrot (o ile urzędnik nie stwierdzi, że ta pierdółka za 50 zł to jednak przestępstwo podatkowe.)

A w międzyczasie pojawiły się zyski i okazało się, że ja muszę 2000 zł VATu zapłacić. Oczywiście mnie te 180 dni nie dotyczy ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wiele rozbija się o utrudniony dostęp do informacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.