Facebook Google+ Twitter

Skarby Ziemi Łukowskiej

O skamieniałościach, liczących 165 mln lat, w rejonie Łukowa wiedział prekursor geologii polskiej Stanisław Staszic.Teraz o krach jurajskich, za sprawą autokaru PKS w Łukowie, dowie się przechodzeń w Warszawie, Poznaniu, Barcelonie, Rzymie.

 / Fot. Archiwum Starostwo Powiatowe w ŁukowieJuż gdzieś na trasie można zobaczyć wizualnie odnowiony, autokar z turystami należący do łukowskiego PKS.  / Fot. Archiwum Starostwo Powiatowe w ŁukowiePojazd jest nietypowy i wyróżnia się po obu stronach motywami promującymi Muzeum Regionalne w Łukowie.

Tego typu formę promocji nawiązały niedawno Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej S. A. w Łukowie oraz łukowskie muzeum.

- Autokar jest uzupełnieniem już istniejącej floty promującej Powiat Łukowski - Ziemię Henryka Sienkiewicza, ale jest także  / Fot. Jerzy Kirzyńskidoskonałym dopełnieniem działań w krzewieniu kultury – powiedział dyrektor Muzeum Mariusz Burdach.

Muzeum Regionalne w Łukowie jest głównym źródłem wiedzy o regionie łukowskim, jego historii, kulturze oraz sztuce ludowej.
Jest obiektem stałego zainteresowania społecznego, głównie regionalistów, nauczycieli i młodzieży szkolnej.

Sprawuje opiekę merytoryczną nad twórcami ludowymi w szczególności z Łukowskiego Ośrodka Rzeźby Ludowej, który jest  / Fot. Jerzy Kirzyńskijednym z głównych ośrodków rzeźbiarskich w kraju.

W swych zbiorach posiada również unikatową na skalę światową kolekcję amonitów – pochodzących z okresu jury wymarłych głowonogów odkrytych w okolicach Łukowa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.