Facebook Google+ Twitter

Skarga na Piterę w Komisji Etyki Poselskiej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-10 17:06

Poseł Kłopotek nie doczekał się od minister Pitery przeprosin i złożył na nią skargę do Komisji Etyki Poselskiej. Konflikt między minister ds. walki z korupcją i posłem PSL wybuchł miesiąc temu. Julia Pitera zarzuciła Eugeniuszowi Kłopotkowi, że działając w interesie pewnego przedsiębiorcy przekroczył poselskie uprawnienia i może to mieć prawne konsekwencje.

Poseł uważa, że został pochopnie pomówiony. Jego zdaniem minister naruszyła jego godność sugerując, że jeśli działa w interesie biznesmena to pewnie ma z tego jakąś korzyść. Dodatkowo poseł zarzuca Julii Piterze nierzetelność.

Zdaniem posła Kłopotka sprawa jest ważna bo dotyczy stosowania w praktyce przepisów ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora. Jeden z artykułów mówi o tym, że poseł ma prawo podjąć interwencję dla załatwienia sprawy, którą wnosi w imieniu wyborcy a urzędy i instytucje mają obowiązek poinformować posła o stanie sprawy i w terminie uzgodnionym ostatecznie ją załatwić.

Poseł Kłopotek złożył w imieniu PSL projekt nowelizacji tej ustawy. Proponuje by przebieg poszczególnych interwencji był od początku do końca odnotowywany.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.