Facebook Google+ Twitter

Skarpa w Warszawie łączy. Powstała Warszawska Droga Kultury

Kogo łączy? Wszystkie instytucje kultury znajdujące się na jej koronie lub w sąsiedztwie. Łączy też mieszkańców i orędowników powstania "Alei na Skarpie". W 2016 roku minie sto lat od postania tej idei. Może tym razem się uda?

Myślę, że tak. Uda się bo jesteśmy na dobrej drodze. Ups... raczej dobrej skarpie. Bowiem w ostatnią środę ostatecznie przypieczętowano powstanie koalicji instytucji rezydujących na koronie skarpy - Warszawskiej Drogi Kultury.

- Skarpa Warszawska jest wielkim atutem naszego miasta. Jednak żeby wykorzystać jej potencjał, potrzebujemy dzisiaj synergii działań wielu podmiotów. Cenne okażą się nawet najdrobniejsze kroki, jeśli tylko podjęte zostaną wspólnie - mówi Artur Jerzy Filip, pomysłodawca idei.

Dlatego tak istotne było ostatnie spotkanie, na które przybyli wszyscy zainteresowani blisko sześćdziesiąt osób z instytucji kultury,administracji, uczelni. Przedstawiciele kultury wysokiej i offowej. Urbaniści i przedstawiciele mieszkańców. Bo najważniejsze to t zbudowanie płaszczyzny współpracy.

zebranie koalicjantów / Fot. Tomasz KwiatkowskiNa zaproszenie Przewodniczącej Rady Miasta pani Ewy Malinowskiej-Grupińskiej odpowiedziało wiele instytucji. Sala Rudniewa w Pałacu Kultury i Nauki wypełniła się po brzegi. Drogę Kultury współtworzą liczni partnerzy od Cytadeli aż po Królikarnię (ideogram projektu: www.drogakultury.waw.pl).

W czasie spotkania opowiadano o podejmowanych przez siebie działaniach indywidualnie i poszukiwano sposobów nadania im spójnej formuły. Były głosy wątpliwości, krytyki ale też padły konkretne pomysły, które będą realizowane w przyszłości.

- Oto pierwszy raz od dziesiątków lat Skarpa ma autentycznych gospodarzy. I to właśnie jest początek prawdziwej rewolucji na Skarpie! - dodaje Artur Jerzy Filip. W pełni się z nim zgadzam.

Materiały na ten temat: LINK oraz LINK

Liczę na poparcie Wiadomości 24. Liczę na pomoc koleżanek i kolegów dziennikarzy. Aktualnie poszukuję chętnych do opracowania projektu znaku graficznego (jest koncept, który trzeba narysować) , projektów ławek i tablic informacyjnych. Wreszcie chętnych do pomocy przy organizacji samego projektu. Proszę o kontakt na mail: ewatina@wp.plDo Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tylko pogratulować wypada i życzyć "szerokiej drogi". Myślę, że Warszawiacy zjednoczą się w sprawie i pod względem organizacyjnym nie są gorsi od Poznaniaków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.