Facebook Google+ Twitter

Skarpa warszawska kulturą stoi

Zainteresowani kulturalnym rozwojem skarpy warszawskiej mogę zajrzeć 19 września o 15 do Biblioteki Ordynacji Krasińskich. Odbędzie się tam spotkanie partnerów „Warszawskiej Drogi Kultury na Skarpie”.

 / Fot. Ewa TinaNa kolejnym spotkaniu omówione zostaną pomysły dla Skarpy na najbliższe trzy lata, koncepcja kolejnej Majówki na Skarpie 2013 (relacja z 2012) oraz kwestie partnerstwa pomiędzy organizacjami kultury.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że Aleja na Skarpie pierwszy raz pojawiła się na planach miasta w 1916 roku. Opracowana przez Koło Architektów pod kierunkiem / Fot. Ewa Tina Tadeusza Tołwinskiego w „Szkicu wstepnym planu regulacyjnego miasta st. Warszawy”. Tak więc za cztery lata minie wiek i warto do tego czasu ożywić skarpę. W koncepcjach przedstawianych przez uczestników „Warszawskiej Drogi Kultury na Skarpie” poza wcześniej wspomnianą majówką jest opracowanie koncepcji rozwoju tego obszaru wraz z bezpośrednim powiazaniem go ze struktura funkcjonalno-przestrzenną stolicy. Wymarzony przeze mnie Warszawski Trakt Zakochanych.

więcej o tym pomyśle przeczytasz tutaj) nakłada się w części centralnej z koncepcją otwarcia pieszo-rowerowego szlaku wzdłuz Skarpy Warszawskiej.

A co myślicie o oznaczeniu tego obszaru w systemie MSI zielonym kolorem podobnie jak "brązowy" jest Trakt Królewski? Wzbogacenie przestrzeni lampami, ławkami, tablicami i kierunkowskazami informujace o atrakcjach Skarpy? Dzięki temu Skarpa Warszawska oraz „Warszawska Droga Kultury na Skarpie”, a w tym Warszawski Trakt Zakochanych, stałyby się stałymi elementami strategii promocyjnej stolicy kierowanymi nie tylko do turystów, ale i mieszkańców Warszawy.

Spotkanie odbędzie się 19 września w godzinach 15:00-17:00 w Bibliotece Ordynacji Krasińskich, ul. Okólnik 9 (vis-a-vis Uniwersytetu Muzycznego).

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.