Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3626 miejsce

Skarszewy - Starogard Gd. Pościg zakończony dramatycznym finałem

Prawie 20 kilometrów, dziś przed południem, policjanci ścigali drogowego pirata. Kierowcę udało się zatrzymać dopiero, gdy w centrum Starogardu uderzył w cztery inne pojazdy i dachował. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Dzisiaj przed godziną 11 policjanci ze starogardzkiej komendy zostali powiadomieni przez swojego kolegę po służbie, że na trasie Kleszczewo - Skarszewy porusza się BMW z nadmierną prędkością.

Pościg zakończył się dachowaniem / Fot. KPP Starogard- Dyżurny natychmiast skierował w ten rejon funkcjonariuszy, którzy w Skarszewach na ulicy Kościerskiej zauważyli jadący z nadmierną prędkością pojazd. Kierowca tego pojazdu próbował potrącić zatrzymującego go do kontroli policjanta i nie reagując na sygnały nakazujące zatrzymanie odjechał w kierunku Starogardu Gdańskiego. Policjanci natychmiast za nim pojechali - relacjonuje zdarzenie mł. asp. Marcin Kunka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdański.

Pościg za piratem trwał ponad 15 kilometrów i zakończył się prawie w centrum Starogardu. Tutaj na jednej z ulic kierowca ściganego pojazdu staranował cztery osobowe auta, następnie stracił panowanie nad samochodem i dachował. Pirat drogowy nie dał jednak za wygraną i zaczął uciekać na piechotę. Mężczyzna przebiegł kilkaset metrów. Goniący go policjanci oddali kilka strzałów ostrzegawczych.- Jak się okazało 23 letni mieszkaniec Gdańska nie zatrzymał się do kontroli drogowej ponieważ poruszał się kradzionym pojazdem oraz nie posiadał uprawnień do kierowania. Wiadomo, że kierowca był trzeźwy - mówi Marcin Kunka. - Odzyskane przez policjantów bmw utracone zostało na terenie Niemiec, a na samochodzie zamontowane były skradzione z terenu Trójmiasta tablice rejestracyjne. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a zabezpieczone auto odholowano na policyjny parking.

W najbliższym czasie kierowca odpowie za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym oraz niezatrzymanie się do kontroli.

Dwie osoby, które jechały samochodami staranowanymi przez uciekającego kierowcę trafiły do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Staranowane samochody / Fot. KPP StarogardJeden z uszkodzonych samochodów / Fot. KPP Starogard

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

matex
  • matex
  • 12.10.2010 19:45

zalllll

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pościg powinien być zawsze bezwzględnie prowadzony, bo inaczej oferujemy sprawcy bezkarność.
Szkoda, że policja polska jest zbyt słabo wyposażona, bo na zachodzie w takich sytuacjach natychmiast jest włączany do akcji helikopter z kamerą, który nie pozwala sprawcy się zgubić i daje policji większą swobodę manewru co do miejsca zatrzymania.
Byłem kiedyś świadkiem takiego pościgu w centrum polskiego miasta, gdy w wąskiej uliczce naprzeciwko nas pędził wielki terenowy SUW, a za nim dwa policyjne nieoznakowane BMW na syrenie z kogutami na dachu . Na szczęście nas minęli, ale po kilkudziesięciu metrach SUW stanął i bandyci próbowali uciekać pieszo w kierunku ogrodów, ale policyjni komandosi w jednej chwili rozłożyli ich na jezdni.Podziwiałem sprawność działania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdyby miał świadomość dotkliwości kary związanej z ucieczką, zdecydowanie większej od samej kradzieży to do zdarzenia by nie doszło. Wymiar sprawiedliwości doszuka się trudnego dzieciństwa i problemów szkolnictwa. A sprawa będzie się toczyć rok lub dwa zanim zapadnie wyrok z zawieszeniem. A wtedy rozpocznie się kolejny proces o niesłuszny areszt i odszkodowanie od Skarbu Państwa.
Wg Hammurabiego ma już kilka wyroków śmierci. Głowa na murach a zewłoki dla psów. A szkody pokrywa starosta z majątku jego i jego najbliższych.
Bo tak naprawdę te szkody pokrywamy my sami - poszkodowani. Ile tego się uzbiera w roku?
Wystarczyło 4 tysiące lat i ze zbrodniarza przeistoczył się w poszkodowanego.
Ach, ta cywilizacja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zastanawiam się nad słusznością podejmowania przez policję w niektórych przypadkach pościgu bezpośredniego. Jest wiele przykładów na to, że pościgi takie potrafią skończyć się tragicznie link Zdesperowany, negatywnie zdeterminowany uciekinier, to śmiertelne zagrożenie dla przypadkowych pieszych i kierowców.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przykre, że przez takich ludzi cierpią niewinne osoby. A piratowi życzę długiej odsiadki za kratami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszystkie szkody w zdrowiu i mieniu, powinien pokrywać z własnej kieszeni winowajca; może to powstrzymałoby amatorów cudzej własności.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.